Audi'den müthiş yenilik

Audi firması, araç sahiplerine Trafik Işığı Bilgisi“ni sunmaya hazırlanıyor

Alman otomotiv devi Audi, uzun süredir geliştirme sürecini yürüttüğü sürücü destek sistemi “Trafik Işığı Bilgisi“ni Amerika’nın Las Vegas şehrinde kullanıcılara deneterek, bu özelliği genel kullanım bazında kullanıcılara sunan ilk araba üreticisi oldu. 2017 yılıyla birlikte sunulması planlanan Audi4, Q7 allroad modellerinde sunulacak olan Audi nnect Prime donanımı içerisindeki sisteme bu ay içerisinde araç siparişi veren kullanıcıların da sahip olabileceği açıklandı.

 

Audi modellerine entegre edilen 4G-LTE bağlantı noktasıyla birlikte, kullanıma açılan bölgelerin trafik sistemleriyle entegre çalışan sistem etrafta olan trafik ışıklarının anlık bilgilerini elde edip sürücü bilgi ekranına ve araç dahilinde bulunuyorsa Head-up display ekranına yansıtıyor. Işığın yeşile dönme süresini geri sayım şeklinde kullanıcısına gösteren sistem şu anlık sadece Las Vegas’ta kullanılabiliyor.

Audi, genel bazda “Araç altyapısı” olarak adlandırdığı bu tarz uygulamalarla kullanıcıların araç içerisinde daha rahat seyahat etmesi için önemli rol üstlendiğini belirtirken önümüzdeki süreçte sunulacak otomatik pilot sistemlerinde de bu ve bunun gibi yeniliklerin yer alacağını vurguladı. Yorum

0 Yorum

Benzer Haberler