Audi RS3 Sedan için geri sayım başladı

Quattro World sitesinden elde edilen bilgiye göre Audi ABD’de 2018 model olarak satılacak bir RS3 Sedan hazırlığını yapıyor.

ABD pazarına bir RS3 Sedan sunulma  ihtimali geçtiğimiz yıl çıkan bir dedikoduyla gündeme gelmişti. Audi Amerika’dan isminin açıklanmasını istemediği bir yetkili, Audi’nin ABD çalışanları için verilen konferansta 2018 için bir RS3 Sedan planlandığını doğruladı.

Bavyeralı marka BMW bundan iki yıl kadar önce A3 clubsport quattro’yu tanıtmış olmasından dolayı RS3 Sedan’ın  pek de sürpriz bir model olmadı. Konsept, 525 HP beygir olsa da seri üretim RS3 Sedan, bu kadar güçlü olmayacak. 2.5 litre turbo şarjlı beş silindirli motorun RS3 Sedan’da 400+ HP güç üretmesi bekleniyor. Bu güç değeri  kompakt bir otomobil için gayet yüksek. Beş silindirli motorun üreteceği bu güç, yalnızca quattro dört tekerlekten çekiş sistemi ve 7 ileri S tronic şanzımanla yere aktarılacak.

Ayrıca RS3 Sedan, makyajlı A3 Sedan’la gelecek bütün değişikliklere sahip olacak. Böylece opsiyonel olarak Audi Virtual Cockpit dijital göstergeler de RS3 Sedan ile alınabilecek. Bunun yanında RS3 Sedan’a  özel  tasarlanmış yarış koltukları ve revize edilmiş ön farlar ile ön ızgara da diğer yenilenen detaylar arasında yer alıyor. Bu değişikliklerin tamamını muhtemelen sedan modelin gelişinden önce RS3 Sportback’in makyajlı versiyonunda göreceğiz.