Audi Q8 Yeni Teaser!

Audi, yeni Q8’in bir teaser’ını daha paylaştı ve bu seferki görsel basit bir çizimden oluşmadığı için SUV modeli hakkında düşünceler yürütebiliyoruz. Otomobil, premium SUV segmentinde şık bir giriş modeli olarak hizmet verecek gibi gözüküyor.

Eskiz, aracın yalnızca sol arka bölümünü sergiliyor ancak genel anlamda otomobilin çizgilerini anlayabiliyoruz. Geniş arka bölümün üzerinde görece dar bir camekan yer alıyor. İri çamurluklara, neredeyse aynı büyüklükte jantlar da var. Arka tamponda belli olan egzoz çıkışları da dikkat çekiyor.

Daha önce elimize geçen casus fotoğraflar da Q8’in geri kalanını tahmin etmemize yardımcı oluyor. Otomobil, ince ön farlarla çevrili büyük bir ızgaraya sahip. Aracın uzun kaputu tavana kadar uzanıyor ve bu da yeni Q8’e daha şık bir görünüm sağlıyor.

İç mekandaysa yeni Q8’in Audi’nin 12.3 inç’lik “Sanal Kokpit” adlı ekranına sahip olacağına dair elimizde zaten bilgi var. Bu yeni ekran sistemi sayesinde çok daha fonksiyonel olması planlanan Q8’de, buton karmaşası yerine aynı yeni A8 modelinde gördüğümüz gibi bolca dokunmatik ekran olabilir.

Söylenenlere göre Q8, E-Tron plug-in hibrit konseptinde yer alan motor seçeneğini kullanacak. Bu motor seçeneği 3.0 litrelik bir TFSI motor ile bir elektrikli motoru kombine ediyordu. Aynı zamanda araçta bir de 17.9 kWh’lık lityum-iyon batarya yer alıyor. Bu iki motor kombine halde 438 beygir güç ve 700 Nm tork üretiyor... Bunlar da muhtemelen Q8 gibi büyük ve lüks bir SUV için oldukça yeterli güç değerleri olacak.Yorum

0 Yorum

Benzer Haberler