Audi Q8 Konsept modeli Detroit’te tanıtıldı

Q7, crossover pazarında Audi için her şeyin başladığı yerdir ve o zamandan beri amiral gemisi olma statüsünü korumakta. Ancak bugün Detroit Otomobil Fuarı'nda, Alman otomobil üreticisi, heybetli Q8 konseptini tanıttı - daha da fazlası, üretim niyetine sahip olduğunu gösterdi.

Konsept modelin daha akıcı tavan çizgisi içeride sadece dört yolcu için geniş bir alan bırakmasına rağmen, Audi Q8 aslında iki yıldır aynı fuarda tanıtılan ikinci nesil Q7'den daha uzun ve geniş. Görsel olarak daha agresif olan konsept modelde büyük boy sekizgen ızgara, çerçevesiz pencereler, kaslı omuzlar ve 23 inçlik tekerleklerle birlikte 20 inçlik seramik fren diskleri yer alıyor.

Audi, Q8 için markanın temel özelliklerini ortaya koyan bir konsept yaratmış. Kaputunun altında 3.0 litrelik turbo şarjlı V6 ile eşleşen bir plug-in hibrid elektrikli motor ve sekiz kademeli otomatik şanzıman ile kombine edilmiş güç aktarma organına sahip. Toplam 438 beygir ve 700 Nm tork gücüne sahip Audi Q8 0-100 km/s hızlanmasını 5.4 saniyede gerçekleştiriyor ve maksimum hızı 250 km/s ile sınırlandırılmış.

Audi Q8’in tek başına pil gücüyle 60 km yol alacağı açıklandı. Hibrid Audi Q8, dört tekerlekten çekiş sistemi için tork vektörüne sahip olmakla beraber kıvrımlı yollarda daha iyi yol tutuşu için adaptif hava süspansiyonunu devreye sokuyor.

Audi, Q8 konseptini bir tasarım egzersizinden çok, önümüzdeki sene üretime gidecek bir üretim modeli olarak tanımlıyor. Rakipleri arasında Bentley Bentayga, Porsche Cayenne ve yakında tanıtılacak olan Lamborghini Urus yer alıyor.

Peki, üretim versiyonu Audi Q8 ne zaman gelecek?

Yeni Audi Q8 2018 bahar aylarında yollara çıkacak. Audi Q8 fiyat etiketinin 2018 yılı başlarında açıklanması bekleniyor.

Audi modelleri fiyat listeleri, kampanya, test, yorum ve özellikleri için tıklayınız…Yorum

0 Yorum

Benzer Haberler