Audi Premium segmentin en inovatif otomobil markası seçildi!

Audi, Almanya’da düzenlenen Otomotiv İnovasyon Ödülleri’nde ‘Automotive Innovations Awards’ premium otomobil marka kategorisinde 2017 yılının en inovatif otomobil markası ödülünü kazandı.

Almanya’da Otomotiv Yönetimi Merkezi (Center for Automotive Management, CAM) ve denetim şirketi PricewaterHouseCoopers (PwC) tarafından her sene düzenlenen Otomotiv İnovasyon Ödülleri (Automotive Innovations Awards) sahiplerini buldu.

19 otomobil üreticisinin 60 markası tarafından hayata geçirilen 1162 inovasyonun değerlendirildiği ödüllerde, Audi premium otomobil markaları kategorisinde en inovatif otomobil markası unvanını kazandı. Böylece, Audi’nin aerodinamik, bağlanabilirlik, hafiflik ve otonom sürüş teknolojisindeki inovasyon gücü ve çok yönlülüğü bir kez daha teyit edilmiş oldu.

İki alt kategoride büyük ödül

Ödüller için markaların, otomobil sürüş sistemleri, otonom sürüş ve güvenlik, konsept otomobiller ve arayüz ve bağlanabilirlik kategorilerinde değerlendirildiğini belirten jüri, Audi’nin konsept otomobiller ve arayüz ve bağlanabilirlik kategorilerinde büyük ödüle layık görüldüğünü belirtti.

İnovasyon ödülleriyle, Audi’ nin “Teknoloji ile bir adım önde” sözünü bir kez daha hayata geçirmiş olduğunu ve Audi’ nin inovasyon konusunda lider markalardan olduğunu söyleyen Audi Y.K. Başkanı Rupert Stadler, “ Özellikle aerodinamik, hafiflik, bağlanabilirlik, sürüş asistanları ve otonom sürüş teknolojisinde marka olarak rekabetçi yönümüzü güçlendirmek için çok çalışıyoruz” dedi.

Otonom sürüş teknolojisinin gelişiminde ve bu teknolojinin kısmen de olsa seri üretim otomobillerde kullanılmasında öncü olan Audi, gelecek yıllar için açıkladığı hedeflerinde, tamamen otonom sürüşlü otomobilleri, 2025 yılı içinde satışa sunmayı öngörüyor. Audi’nin 2025 yılı için açıklanan öngörülerinde, birbirleri ve çevredeki diğer cihazlar ile “konuşabilen” otomobillerin, tam dijital ve elektrikli otomobillerin satıştaki pay yüzdesinin artırılması yer alıyor.

Audi A4 2017 Nisan Kampanyası – Fiyat Listesi
Yeni 2017 Audi Q5 Türkiye’de! Fiyat Listesi için yıklayınız...
Yeni Audi Q4 Ne Zaman Gelecek?
2017 Audi Yeni A5 Sportback 1.4 TFSI Fiyat Listesi ve Özellikleri
Audi fiyat listeleri, kampanya, test, yorum ve özellikleri için tıklayınız…


Yorum

0 Yorum

Benzer Haberler