Audi pilotları Formula E’ ye simülatörle hazırlanıyor

Almanya’nın Neuburg kentindeki Audi Sport tesislerinde pilotlar, çevresinde 360 derecelik görüş açılı monitörler bulunan, kulaklık ve mikrofon donanımlı bir Formula E otomobili simülatöründe yarışın tamamını canlandırıyor

Audi pilotları, Daniel Abt ile Lucas di Grassi sezonun 3. yarışı için 13 Ocak'ta Fas'ın Marakeş şehrinde mücadele edecek. Audi' nin ilk kez 2017-2018 sezonunda kendi ürettiği bir otomobille katıldığı elektrikli otomobil şampiyonası Formula E’ nin her ayağından önce yarış pilotları ve mühendisler yarış gününün tamamını Audi simülatöründe canlandırıyor.

Daniel Abt ile son şampiyon Lucas di Grassi, Almanya’nın Neuburg kentinde yer alan Audi Sport tesislerindeki simülatörde gün boyunca antrenman yapıyorlar. Pilotlar, çevresinde 360 derecelik görüş açılı monitörler bulunan, kulaklık ve mikrofon donanımlı bir Formula E otomobili gövdesinde Marakeş pistinin sıralama turunu ve yarışını tamamlıyorlar.

Uzmanlar FIA verilerini kullanarak pisti; tümsekler, olası kot farkları ve iklim koşulları gibi tüm detaylarıyla birlikte bilgisayar ortamında baştan yaratıyor. Böylece pilotlar yarış yapılmadan pisti tanıma alternatif planları uygulama fırsatı elde ediyor.

Toplamda 24 kez podyuma çıkan Abt ve di Grassi, Formula E' nin bugüne kadarki en başarılı ikilisi. 13 Ocak'ta Marakeş'te bu başarıya yenisi eklemeye çalışacaklar.

2018 Yeni Audi Q3 kış testlerinde görüntülendi
2018 Yeni Kasa Audi A7 Sportback Fiyatı ve Özellikleri
Audi A4 2017 Fiyat Listesi
Audi Q2 2017 Fiyat Listesi ve Özellikleri
Yeni 2017 Audi Q5 Türkiye’de! Fiyat Listesi
Yeni Audi Q4 Ne Zaman Gelecek?
2017 Audi Yeni A5 Sportback 1.4 TFSI Fiyat Listesi ve Özellikleri


Yorum

0 Yorum

Benzer Haberler