Audi’ den 2 yeni SUV modeli; Q8 ve Q4

Audi, Q7, Q5, Q3 ve Q2 modelleriyle SUV sınıfındaki elde ettiği başarıyı ve iddiasını, iki yeni SUV modeli Q8 ve Q4 ile yukarı taşıyor. SUV model ailesini Q8 ve Q4 modelleriyle genişletmeye hazırlanan Audi, yeni bir segment yaratacak bu iki model için üretim planlarını da açıkladı. Audi Q8 Crossover SUV modelinin 2018 yılında Bratislava’da, Audi Q4 kompakt arazi aracının ise 2019’ dan itibaren Győr’de üretime başlaması planlanıyor.

Alman otomobil devi Audi, ürün yelpazesini ve SUV model ailesini iki yeni Q modeliyle genişletmeye hazırlanıyor. Modellerin üretim planlarıyla ilgili açıklama yapan Audi AG, Q8’in üretimine 2018 yılında Slovakya’nın Bratislava kentinde başlanacağını; ilk Audi Q4’ün ise 2019’da Macaristan’ın Győr, şehrinde üretim bandından ineceğini duyurdu.
Son yıllarda yeni modellerin de devreye girmesiyle rekabetin son derece arttığı SUV sınıfında iddialı konumunu güçlendirmeyi hedefleyen Audi, iki yepyeni Q modelini mevcut üretim ağına entegre ediyor.

Audi Q8 yeni bir sınıf yaratacak

Audi, tanıtımı Mart 2017’de Cenevre Otomobil Fuarı’nda yapılan Audi Q8 modeliyle üst premium segment içinde yeni bir segment yaratacak. Oldukça geniş bir iç hacmin heyecan verici bir tasarımla buluştuğu Coupe stiline sahip Premium SUV, sürüş destek asistanları, bilgi-eğlence sistemleri ile yapay zekânın öncü teknolojilerini bünyesinde barındırıyor. Yeni Audi Q8’ in üretimine 2018 yılında Slovakya’da başlanacak. Bu fabrika aynı zamanda 2005 yılından beri Audi Q7’ nin de üretildiği yer. Ayrıca ikinci jenerasyon geniş SUV’ lerden SQ7 ve Q7 e-tron elektrikli hibrit araçlar da burada üretiliyor. 

Arazi sınıfında kompakt seçenek; Audi Q4

Üretimine 2019 yılında Macaristan’ın Győr fabrikasında başlanacak olan Audi Q4 ise, markanın kompakt arazi aracı (CUV) sınıfına ilk adımı olacak. Tipik coupe stili siluetiyle son derece sportif bir model olan Audi Q4, Audi Q3 ile Q5 modelleri arasında konumlandırılacak. Öte yandan, İspanya’nın Martorell şehrinde devam eden Audi Q3 kompakt SUV üretimi ise 2018 yılından itibaren Audi Macaristan’a devredilecek.

Audi geleceğin otomobili e-tron Sportback’ i tanıttı
Audi A4 2017 Fiyat Listesi
Yeni 2017 Audi Q5 Türkiye’de! Fiyat Listesi
Yeni Audi Q4 Ne Zaman Gelecek?
2017 Audi Yeni A5 Sportback 1.4 TFSI Fiyat Listesi ve Özellikleri
Audi fiyat listeleri, kampanya, test, yorum ve özellikleri için tıklayınız…


Yorum

0 Yorum

Benzer Haberler