Audi A 5 2017 Yeni Kasa alınır mı?

Alman araba üreticisi Audi, yeni A5 Sportback ve Audi'nin performans versiyonu yeni S5 Sportback'in fotoğraflarını yayınladı.  Peki; Audi A5 2017 alınır mı, işte özellikleri

Alman araba üreticisi Audi, yeni A5 Sportback ve Audi'nin performans versiyonu yeni S5 Sportback'in fotoğraflarını yayınladı. 

Her iki araçta da, keskin hatların daha fazla kullanıldığı görülüyor. Audi ile özdeşleşen LED farlar da araçlarda yine kendine yer bulmuş.

Audi A5 Sportback

Arka tarafta ise bizi yeni bir tasarım karşılıyor. Genel olarak arka kısmında daha sade tasarımları tercih eden Audi, bu sefer bu alanı hareketlendirmiş. Bu arka tasarım, çok benzemese de bize Honda Civic'in çizgilerini hatırlattı. Yine LED farklar stop labalarında kendine yer bulmuş.

Audi A5 Sportback

İç kısımdaysa kaliteden ödün verilmemiş gibi görünüyor. 7 inçlik ekran, isteğe göre 12.3 inçe kadar tercih edilebiliyor. Ön konsol sade bir yapıya sahip olsa da, orta konsol kalabalık. Audi ayrıca, bu otomobillerde trafik ışıklarını tanıyabilen cruise kontrol, çarpışma önleme ve trafik asistanı gibi teknolojiler de kullanmış.

Yeni modellerde 4 farklı benzinli ve 3 farklı dizel motor kullanıyor.

Benzinliler

2.0 litrelik 167 beygirlik motor 
2.0 litrelik 187 beygirlik motor
2.0 litrelik 248 beygirlik motor

Yukarıda motorlarda aktarma işlevini isteğe göre 6 ileri manuel veya 7 ileri otomatik şanzıman üstleniyor.

Bir diğer benzinli motor olan 3.0 litrelik 6 silindirli 348 beygirlik motor ise yalnızca Audi S5 sunulurken, 8 ileri otomatik şanzımanla tamamlanmış.

Audi S5 Sportback

Dizeller

2.0 litrelik 4 silindirli 187 beygirlik motor
3.0 litrelik 6 silindirli 215 beygirlik motor 

Bu her iki seçenek de 6 ileri manuel ve ya 7 ileri otomatik şanzımanla sunuluyor.

3.0 litrelik 6 silindirli 281 beygirlik motorda ise şanzıman seçeneği yok. Sadece 8 ileri otomatik şanzımanla tercih edilebiliyor.Yorum

0 Yorum

Benzer Haberler