Alman araç muayene kurumunun en iyisi Audi A6 oldu!

Alman Araç Muayene Kurumu DEKRA’nın 15 milyon aracın muayenesini analiz edilerek her sene hazırladığı kullanılmış otomobil raporunda, Audi A6 2017 yılının en iyi otomobili seçildi. Audi’nin TT ve Q5 modelleri de kendi sınıflarının en iyileri oldu.

DEKRA’nın bu yıl onuncu kez açıkladığı Kullanılmış Otomobil Raporu, 11 segmentte yaklaşık 15 milyon otomobilin araç muayene verilerine dayanılarak hazırlanıyor. Rapor, sadece yayınlandığı Almanya’da değil, Avrupa’nın birçok ülkesinde de 2. el araba satın almak isteyenler için de bir başvuru kaynağı olarak görülüyor.

DEKRA raporu hazırlarken, 2 yıl süresince muayenesini gerçekleştirdiği yaklaşık 15 milyon araçta bulunan hata ve kusurları değerlendiriyor. Ve ardından segmentte en az kusurlu veya hatalı otomobilleri belirliyor.

DEKRA Kullanılmış Otomobil Raporu’nda, Audi A6 tüm sınıfların en iyi otomobili (Best of All Classes) unvanını kazandı. Audi A6 ayrıca, üst sınıf modelleri arasında da ilk sırayı alarak, bu alandaki geçen yıl kazandığı en iyi kullanılmış otomobil unvanını korudu. Audi’nin SUV ve spor otomobil segmentlerinde diğer iki iddialı modeli Audi TT ve Audi Q5 de kendi sınıflarında aynı başarıyı gösterdi. Audi TT, spor otomobil /cabrio sınıfının en iyi kullanılmış otomobili, Audi Q5 ise en iyi kullanılmış SUV modeli olarak birinci seçildiler.

DEKRA Kullanılmış Otomobil Raporu 2017 Tüm Sınıflar:

DEKRA Kullanılmış Otomobil Raporu 2017
Sınıfı En iyi Puanı
Mini / Küçük Honda Jazz 74.6
Kompakt BMW 1 Serisi 86.3
Orta Volvo S60/V60 89.4
Üst Orta / Üst Audi A6 94.6
Spor / Cabrio Audi TT 81.1
Off-road / SUV Audi Q5 89.3
Hatchback Ford C-Max / Grand C-Max 80.0
Küçük Minibüs Mercedes-Benz Vito / Viano 67.0
Minibüs Renault Master 63.0
Yeni 2017 Audi Q5 Türkiye’de! Fiyat Listesi için tıklayınız...
Yeni Audi Q4 Ne Zaman Gelecek?
2017 Audi Yeni A5 Sportback 1.4 TFSI Fiyat Listesi ve Özellikleri
Audi fiyat listeleri, kampanya, test, yorum ve özellikleri için tıklayınız…


Yorum

0 Yorum

Benzer Haberler