7 Koltuklu Skoda Kodiaq SUV kasıp kavuracak. İşte Kodiaq'ın piyasaya çıkış tarihi

Skoda'nın yeni SUV modeli Kodiaq için geri sayım başladı.

Skoda'nin yeni SUV modeli Kodiaq için geri sayım başladı. Skoda'nın bu ilk SUV'u için meraklı bekleyiş var.  Çek Cumhuriyeti'nin en çok tanınan markası olarak dikkat çeken Skoda, 2016 yılı sonunda piyasaya çıkaracağı Kodiaq için çıkış tarihini geciktirmesi dikkat çekti. 

2017’nin başında piyasaya çıkacağı açıklanan Skoda Kodiaq, ilk olarak Paris’ Otomobil Fuarı'nda tanıtılacak. Skoda Kodiaq'a ait sirçok özellikler ise şimdiden açıklandı.

Skoda’nın İlk SUV Aracı 7 Koltuklu!

Skoda Kodiaq birçok özelliği ile ilgi çekmeyi başardı. Öncelikle Çek Skoda bugüne kadar hiç SUV segmentinde bir araç üretmemişti.  Kodiaq ile büyük sınav verecek olan Skoda, SUV segmentinde olumlu tepkiler aldığı taktirde modeli geliştireceği ve farklı SUV modelleri de piyasaya sunabileceği konuşuluyor. Öncelikle şunu belirtelim, son yıllarda Skoda firması kalitesini bir hayli artırmayı amaçladı ve bunu başardı. Skoda, bugün Türkiye'nin en çok rağbet gören araba markalarından biri. Skoda, özellikle Octavia ve SuperB modelleri ile lüks sınıfıta büyük prestij kazandı. Kdiaq’ın piyasaya çıkış özelliklerinde yer alan en önemli özelliklerdeinden biri aracın 7 koltuklu olarak otomobilseverlerin beğesine sunulması. Bu başka bir deyişle Yeni SUV segmentinde kalabalık ailelerin de tercih etmesi anlamına geliyor. 

skoda-kodiaq-ic-tasarim

Bagaj Hacmi ile dikkat çekiyor
Boyutlarıyla dikkat çeken Skoda Kodiaq'un bagaj hacminin genişliği dikkat çekiyor. Skoda SUV'un en geniş bagaj hacmine sahip SUV olacağını söylemek abartı olmaz sanırız.  

Skoda Kordiaq'ın inovatif teknolojinin yer alması da büyük ilgi çekeceğe benziyor. Sadece büyük markaların pahalı araçlarında yer alan inovatif teknolojisi, Skoda Kodiaq'ıon önemli özellikleri arasında yer alıyor. Skoda firması, Paris Otomobil Fuarı’nda sadece Kodiaq ile yer alacak. Fakat standında bir değil 10  Kodiaq ile dikkat çekmeyi planlıyor.

Skoda Kodiaq Fiyatı Ne Kadar Olacak?
Şuan tanıtımı gerçekleşmeyen araca dair en büyük soru ise fiyatının ne kadar olacağı. Türkiye’de de 2017 yılında satışa sunulacak araç için henüz fiyat belirtilmiyor. Farklı motor ve donanım seçenekleri ile gelecek olan Kodiaq’ın maliyetinin çok düşük olmayacağı tahmin ediliyor. Fiyat açıklaması 2016 yılının son günlerine doğru yapılması bekleniyor. Ecak otomobil yorumcuları Skoda Kodiaq'ın 85 bin lira olacağı yönünde görüş belirtiyor. Yorum

1 Yorum

Nurettin Semizoğlu 2016-10-01 21:28:46

Fakat uygun olursa 85 90 aralıklarında çıkarsa alınır
Benzer Haberler