21. Yüzyılın Minivanı: Volkswagen BUDD-e

Volkswagen, ABD’nin Las Vegas şehrinde düzenlenen CES 2016 fuarında BUDD-e Konseptini tanıttı.

BUDD-e, Volkswagen’in elektrikli ve plug-in hibrit modelleri için geliştirdiği tamamen yeni MEB(Moduler Electric Platform) platformu üzerinde yükselirken, büyük bataryaları sayesinde daha uzun menzil ve standart elektrikli araçlardan daha iyi sürüş dinamikleri sunması için tasarlanmış. Dört tekerlekten çekiş sistemine sahip tamamen elektrikli BUDD-e konsepti, tamamen dolu bataryası sayesinde 600 km yol yapabildiği belirtiliyor.

BUDD-e konseptinde kendine has stop lambaları ve 21 inç hafif alaşım jantları ile LED farları ve büyük ızgara etrafındaki LED ambiyans aydınlatmalarıyla ışıltılı bir yüz görünümüyle öne çıkıyor. Aracın tavanına yerleştirilen solar paneller ve dijital yan aynalar ise modelin önümüzdeki yıllar için ilham verici özellikleri arasında yer alıyor.

Aracın İç mekanında yer alan büyük gösterge paneli ve arka tarafta yer alan televizyon benzeri ekran kabinin öne çıkan detayları arasında kendini gösteriyor. Hem ses, hem de hareket sensörleri yardımıyla açılan kayar kapılara ilaveten aracın içerisindeki sıcaklığı da sesli komut sayesinde değiştirebilmek mümkün.

BUDD-e konsepti, 4597 mm uzunluğu, 1828 mm yüksekliği, 1930 mm genişliği, ve 3149 mm’lik dingil mesafesi ile Volkswagen Touran ve Transporter arasında konumlanıyor.

BUDD-e’de  101 kWh gücünde bir ünite bulunuyor. Detaylarıyla ilgili geniş bir açıklama yapılmamasına rağmen gelen bilgiler, aracın 150 km/s hıza kadar çıkabildiği ve full şarjla 600 km yol yapabileceğini gösteriyor.Yorum

0 Yorum

Benzer Haberler