2019 Yeni Renault Clio Paris’te tanıtılacak, dizeller belirsiz

Mevcut Renault Clio, 2012'den beri üretiliyor; bu özellik onu supermini segmentindeki en eski otomobillerden biri haline getiriyor ancak Fransız markası bu yıl beşinci nesli tanıtacak.

AutoExpress, 2018 Eylül ayında Paris Otomobil Fuarı' nda tanıtılacak ancak 2019'da satışı planlanan yeni kasa Renault Clio’ nun temel olarak dördüncü nesil mevcut modelin evrimi olacağını belirtti. Görsel olarak, Symbioz Concept ve büyük kardeşi olan yeni Megane' dan ilham alacak.

Mümkün olduğunca üretim maliyetleri düşük tutmak isteyen Renault, CMF-B mimarisine dayanan gelecek Clio 2019’ da ufak güncellemeler ile turbo üç silindirli 0.9-litre benzinli ve yeni 1.3 litrelik birimi kullanmayı planlıyor.

Fransız üretici son zamanlarda global olarak dizel karşıtı yaklaşımların artmasından dolayı dCi versiyonların yeni nesil Clio’ larda kullanıp kullanılmayacağı konusunda halen kararsız.

Dizel motorlar belirsizken, Renault Clio, daha düşük emisyon ve daha yüksek yakıt tüketimi sağlayacak küçük bir benzinli motorla eşleştirilmiş 48V hibrid teknolojisini kullanacak. Ancak, bir plug-in hibrid türevi görünüşe göre üretilmeyecek.

Ayrıca, Renault, yeni kasa Clio 2019 modelinde direksiyon yönlendirme, hızlanma ve frenleme özellikleri olan yarı-otonom sürüş sistemi kullanarak segmentindeki çıtayı yükseltmeyi planlıyor.

Kaynak: AutoExpress

Renault ve Dacia’ dan 2017’de Rekor Satış Adedi
Renault Üçüncü Kez En İyi Çağrı Merkezi Ödülü Aldı
2018 Renault Alaskan Pikap alınır mı? Test, Yorum ve Fiyatı
Renault Master Kamyonet Fiyatı ve Özellikleri
2017 Renault Clio Touch Chrome Özellikleri ve Fiyat Listesi
Yeni Renault Koleos 2017 Türkiye Fiyatı Açıklandı
2017 Yeni Renault Captur Satışa Çıktı – Türkiye Fiyat Listesi
Renault-Reno Kadjar 2017 Fiyat Listesi için tıklayınız... 
Türkiye’de Yılın Otomobili Seçildi - Renault Megane Sedan!
2017 Renault Kadjar 1.5 dci İcon EDC Test ve Yorum için tıklayınız...
Renault – Reno modelleri fiyat listeleri, kampanya, test, yorum ve özellikleri için tıklayınız


Yorum

0 Yorum

Benzer Haberler