2019 Yeni kasa Toyota RAV4 ilk kez görüntülendi

Yeni kasa Toyota RAV4 2019, casus fotoğrafçılar tarafından ilk kez test edilirken görüntülendi. Ağır kamuflaj altında olan araçta ciddi tasarım değişiklikleri olacakmış gibi görünüyor.

Ağır kamuflaj nedeniyle yeni kasa Toyota RAV4 2019’ un detaylarını görmek pek mümkün olmasa da siluetin duruşu bile yeni modelin eskisinden çok daha farklı bir yapıya bürüneceğini gösteriyor. Halen yollarda olan güncel aracın daha yumuşak hatlara sahip olduğu söylenebilirken yeni araçta çok daha köşeli bir tasarım dili kullanılmış. Yüksek yapılı ön tarafta kalın çerçeveye sahip bir panjur yer alırken kamuflajın boşluklarından fark edilebilen farların çamurluklara kadar uzandığı söylenebiliriz.

Yeni kasa Toyota RAV4 2019’ un düz bir tavan yapısına sahip olduğu ve bagaj kapağının da dik bir duruş sunduğu görülebiliyor. Bununla birlikte kamuflajın arka bölümdeki boşlukları, stopların da yatık tasarıma sahip olduğunu gösteriyor.

Araçta göze çarpan ön panjur, farlar, tavan ve bagaj kapağı gibi detaylar bizlere FT-AC konseptini hatırlattı. Los Angeles Otomobil Fuarı'nda tanıtılan FT-AC konsepti şayet yeni Toyota RAV4' e tasarım özelliklerini verirse bu otomobilin gelecek yıllarda çok daha heybetli görüneceğini söyleyebiliriz.

Yeni kasa RAV4 2019’ un Toyota'nın TGNA platformuna geçiş yapması bekleniyor. Bu platform şimdiden Camry, C-HR ve Prius gibi modellerde görev yapıyor.

Yeni kasa Toyota RAV4 seri üretim modelleri tanıtımı tahminen 2018 yılı sonu veya 2019 yılı başında gerçekleşecek.

Toyota ÖTV matrahındaki değişikliği olumlu buluyor
Yeni Toyota Yaris Euro NCAP’ ten 5 Yıldız Aldı
İşte Toyota GR HV Sports
2018 Toyota Auris Touring Sports Freestyle tanıtıldı
2017 Toyota CHR/C-HR Türkiye Fiyatı ve Özellikleri için tıklayınız...
Toyota C-HR alınır mı? Test ve yorum
2017 Yeni Toyota Corolla Test ve Yorum
Yeni Toyota Yaris'in 2017 fiyatı açıklandı
Honda Civic 2017 vs. Toyota Corolla 2017 Karşılaştırma
2018 Toyota Camry tanıtıldı. İşte özellikleri…
Yeni kasa Toyota Yaris 2017 tanıtıldı. Fiyat tahmini…
Toyota Fiyat Listesi, kampanya, test, yorum ve özellikleri için tıklayınız…


Yorum

0 Yorum

Benzer Haberler