2019 Audi Q8 Ön Görseli Karşımızda!

Audi, Q8 modelinin yeni bir tanıtım görselini yayınladı.Yayınlanan görsede bu sefer de aracın ızgarasına dikkat çekilmekte.

Dünya prömiyerini Çin’de yapacak olan Audi, Q8 ile birlikte Çin pazarına girişinin 30. yılını kutlayacak.Yeni Q8, 2017 yılında tanıtılan konsept ile benzer tasarım özelliklerine sahip olacak gibi duruyor. Eğimli tavan çizgisi ile sportif bir tasarıma sahip olan Yeni Q8, Lamborghini Urus’ta gördüğümüz arka far tasarımı ile yolları aydınlatacak.Kokpitte ise yeni A8’ de gördüğümüz dokunmatik ekranlar yer alacak. Platform olarak ise Volkswagen Touareg ve Porsche Cayenne ile kardeş olacakmış.

Yeni Q8, Avrupa pazarında 3.0 TDI dizel motor ile satışa sunulacak.Bu motor 282 hp güç ve 600 nm tork üretebilecek.SQ8 modelinde ise 4.0 TDI motor görevi olacak. 8 ileri otomatik şanzıman ve dört tekerlekten çekiş sistemi standart olarak verilecek olan yeni Q8, 22 inç alaşım jantlar ile yollara çıkacak.Ancak isteğe göre daha düşük boyutlarda jant çapı da seçilebilecek.Ayrıca ilk etapta olmasa da 2020 yılında hibrit motor seçeneğine sahip Q8 ile de karşılaşabiliriz.Yorum

0 Yorum

Benzer Haberler