2019 Audi A1'den Beklenen Tasarımlar

Audi' nin en küçük modeli olan A1' in yeni kasası için muhtemel bir tasarım paylaşıldı.

Daha önce birkaç test birden fazla kez görüntülenen yeni A1 için tahmini tasarım çizimleri yayınlanmaya başladı. İkinci nesli ile birlikte çıkacak olan A1, talep azlığından dolayı artık 3 kapılı olarak üretilmeye başlanmayacak. Geçtiğimiz yıl sadece 19.000 adet üç kapılı A1 satıldığından kaynaklanarak bu kararı alan Volkswagen Grouop, VW Polo ve Seat Ibiza' nın da 3 kapılı versiyonlarını iptal olmuştu.

Önceki nesille karşılaştırılınca, ikinci nesil A1, daha keskin ve olgun görünüşlü olacak. Kama şeklindeki farlar, daha geniş Tek çerçeveli ızgara, dikey hava girişleri, yeni alaşım jantlar ve üstüne daha şık stop lambaları, beklenen değişiklikler arasında olacak. Selefine göre büyüyecek olacak olan Yeni A1, A3 modelinden bildiğimiz gösterge panelini alacak. Ayrıca kablosuz şarj, dokunmatik ekranlı eğlence sistemi de dahil olmak üzere birçok son teknolojiyle donatılmış bir sisteme sahip.

Tamamen yeni Audi A1, VW Polo ve Seat Ibiza modellerinde kullanılan MQB A0 platformu üzerinde türetildi. Motor seçenekleri arasında 1.0L TSI üç silindirli benzin, 1.5L TSI Evo dört silindirli benzin, 1.6L TDI dört silindirli dizel ve 2.0L dört silindirli dizel motorları denebilir. 6 vitesli manuel ve 7 vitesli çift kavramalı otomatik, beklenen vites seçenekleriarasından. Audi A1, ilk defa Ekim ayında 2018 Paris Motor Show'da tanıtılacak.Yorum

0 Yorum

Benzer Haberler