2018 Yeni Renault MEGANE R.S. Fiyatı ve Özellikleri

Renault, Frankfurt Otomobil Fuarı 2017’ de segmentinde bir ilk olan 4Control sistemine sahip Yeni MEGANE R.S.' in de dünya prömiyerini gerçekleştiriyor.

Renault, MEGANE ailesini yeni ikonik spor versiyonu ile genişletiyor. Renault, direkt yakıt enjeksiyonlu yeni bir turbo motor ile çok daha güçlü hale getirilen ikonik otomobilin 3. kuşağı olan Yeni MEGANE R.S.' i görücüye çıkarttı.

Yeni Renault MEGANE R.S. 4CONTROL sistemi ile sıra dışı ataklık, hem yol hem de yarış pisti için gelişmiş dinamik sürüş özelliğine sahip.

Dört silindirli 1.8 litre (1798 cc) motora sahip olan ve 280 beygir motoruyla 390 NM’lik tork üreten yeni MEGANE R.S., dakikada 6000 devir ortalamasıyla sınıfının en iyileri arasında yer alıyor. Yeni Renault MEGANE R.S.’ in Sport ve Cup versiyonunlarında bulunan 4 çeker ve kendi segmentinde bir ilk olan 4CONTROL sistemi ile donatılması, modele yüksek hızlarda keskin dönüş ve etkileyici viraj stabilitesi sayesinde sıra dışı bir çeviklik sağlıyor.

Yeni MEGANE R.S. Renault' nun motor sporları konusundaki uzmanlığından ve tutkusundan yararlanan bir otomobil. Keskin hassasiyet için tümüyle yeniden tasarlanmış bağımsız ön süspansiyon ile birlikte Cup versiyonunun yeni Torsen kilitli diferansiyeli, çekiş ve viraj alma hızlarını geliştiriyor. Yeni Renault MEGANE R.S., ilk kez altı ileri manuel vites veya altı kademeli EDC çift kavramalı otomatik iki tip vites kutusu seçeceğine sahip ve direksiyona entegre vites değiştirme kolu bulunuyor.

Yeni Renault Megane R.S.’ in daha geniş tutulmuş ve daha büyük iz genişliğine sahip 18 veya 19 inç jantları, yol tutuş performansını destekliyor.

Yeni MEGANE R.S.' in tasarımı, Renault Sport tarafından tekrar gözden geçirilen bir arka difüzör, bir F1 tarzı ön bıçak ve bir 3D petek desenli ön ızgara da dâhil olmak üzere motor sporları dünyasından birçok ipucunu içeriyor.

Yeni MEGANE R.S., hem Renault Sport Racing hem de Renault Sport Cars’ ta ortak olarak kullanılan yeni Renault Sport logosunu taşıyan ilk seri üretim otomobil olurken, yeni bir dinamik gövde rengi olan Turuncu ile de satın alınabilecek.

Yeni MEGANE R.S., sürücülerin 5 sürüş modu arasından seçim yapmasını sağlayan Renault' nun MULTI-SENSE sistemi ile donatıldı: Comfort (Konfor), Normal, Sport (Spor), Race (Yarış) ve Perso (Kişiselleştirilmiş). Ayrıca, R-LINK 2 tabletini kullanarak etkinleştirilebilen veya kapatılabilen bir sürücü yardımları seti (ADAS) de aracın diğer özellikleri arasında yer alıyor.

Tahminlere göre Yeni Renault Megane R.S. fiyat listesi Avrupa’da 35.000 Euro’dan başlayacak. Renault Sport, Yeni MEGANE R.S.' in 300 beygir gücündeki 'Trophy' versiyonunu ise 2018’in sonunda tanıtacak.

2017 Renault Clio Touch Chrome Özellikleri ve Fiyat Listesi
Yeni Renault Koleos 2017 Türkiye Fiyatı Açıklandı
2017 Yeni Renault Captur Satışa Çıktı – Türkiye Fiyat Listesi
Renault-Reno Kadjar 2017 Fiyat Listesi için tıklayınız... 
Türkiye’de Yılın Otomobili Seçildi - Renault Megane Sedan!
2017 Renault-Reno Kadjar ve Captur-Kaptur’ a özel fiyat ve kampanya!
2017 Renault Kadjar 1.5 dci İcon EDC Test ve Yorum için tıklayınız...
Renault – Reno modelleri fiyat listeleri, kampanya, test, yorum ve özellikleri için tıklayınız…


Yorum

0 Yorum

Benzer Haberler