2018 Yeni Kasa Mercedes CLS Fiyatı ve Özellikleri

Mercedes-Benz , geçtiğimiz sene sonunda tanıttığı 3. nesil CLS Serisi' ni Türkiye'de satışa sundu. Model gamında ilk olarak satışa sunulan Mercedes CLS 400d 4MATIC fiyatı belli oldu.

Yeni kasa Mercedes CLS 2018 modeli birçok yönden yeni S-Serisi’nden yararlanıyor. CLS 2018, sürücüyü destekleyen yeni nesil sürüş destek sistemleriyle donatılmış. Sürüş destek ve güvenlik sistemleri modüler bir yapıyla sunulmakla beraber aktif fren yardımcısı, şerit takip yardımcısı, konsantrasyon kaybı uyarı sistemi ATTENTION ASSIST ve yolcu koruma sistemi PRE-SAFE standart donanımlar arasında. Yeni CLS’ nin içerisindeki yolcuların kulaklarını olası bir çarpışma öncesinde çarpışma anında oluşacak olan gürültüye hazırlayan PRE-SAFE Sound da standart donanım listesinde yer alıyor.  

Yeni Mercedes CLS, daha da geliştirilen kamera ve radar sistemleri sayesinde yolu çok daha etkin bir şekilde gözlemleyip tarıyor. Ayrıca harita ve navigasyon bilgilerini de sürüş şartlarını hesaplarken dikkate alıyor. Yeni CLS 2018, otoyol veya otoyol benzeri yollardaki dur-kalk sürüş koşullarında 30 saniyeye kadar durma sürelerinde ek müdahaleye gerek bırakmaksızın yolculuğa kendisi devam edebiliyor.

Yeni Mercedes CLS, satış başlangıcından itibaren sadece 1 yıl süreyle satışa sunulacak olan Edition 1 ile daha da özel kılınabiliyor. Özel model sadece Edition 1 ile sunulan üst düzey lüks donanımla yollara çıkıyor: Copper Art iç mekân konsepti kapsamında bakır renkli kontrast dikişli, ortası baklava desenli siyah inci rengi Nappa deri koltuklar, orta konsolda, koltuklarda, kol dayanaklarında, gösterge panelinde ve kapı döşemelerinde bakır renkli kontrast dikişler sunulurken bakır renkli beneklere sahip mat krom elmas görünümlü ön ızgara daha prestijli ve elit bir görünümü beraberinde getiriyor. Mercedes CLS Edition 1 tüm motor seçenekleriyle tercih edilebiliyor.

Edition 1 dış tasarımı AMG tasarım konseptini temel alıyor. Multibeam LED farlar ve 20 inçlik AMG tasarımı siyah renkli, parlak çeperli, çok kollu hafif alaşım jantlar standart donanım kapsamında yer alırken, ön çamurluklarda “Edition 1” logosu öne çıkıyor.