2018 Yeni kasa Dacia Duster ilk kez görüntülendi – fiyatı ne olacak?

Yeni kasa Dacia Duster 2018 model yılı versiyonu casus fotoğrafçılar tarafından test esnasında ilk defa görüntülendi. 2018 yeni kasa Dacia Duster fiyat etiketinin selefinde olduğu gibi bütçe dostu olması bekleniyor.

Renault Grubu şemsiyesi altında faaliyetlerini yürüten Dacia' nın en iddialı modeli Duster 7 yaşını doldurdu. Geçtiğimiz aylarda EDC şanzımana kavuşan uygun fiyat etiketine sahip SUV, yakın zamanda ikinci nesil kasası ile yollara çıkacak. İlk defa test edilirken casus fotoğrafçılara yakalanan kamuflajlı prototipler büyük ihtimalle üretime hazır gövde panellerine sahip.

Üzerindeki ağır kamuflaja rağmen yeni kasa Dacia Duster 2018’ in tasarım anlamında selefinden çok uzaklaşmadığını söyleyebiliriz. Gelen duyumlara göre ileri aşamada uzatılmış aks mesafesine sahip bir Grand Duster modeli ürün gamına eklenecek. Casus resimlerde gördüğümüz araç ise 5 koltuklu düzene sahip.

Selefine göre Dacia Duster 2018’ in tasarımında ufak değişiklikler göze çarpıyor. Bunların arasında hatları keskinleşen ön farlar ve elden geçirilmiş arka kapı bölümü yer alıyor. Selefinde boyutlarına göre küçük kalan arka farlara yeni modelde bagaj kapağında ufak çıkıntılar eşlik ediyor.

Yeni kasa Dacia Duster’ ın yerden yüksekliği ve arka akstaki kampanalar, Renault-Nissan'ın CMF platformuna geçiş yerine hâlihazırda kullandığı altyapı mimarisinin evrimleşmiş versiyonunda üretileceğini gösteriyor. Motorlarla ilgili henüz bir bilgi verilmedi ancak ön bölümdeki alt ızgarada görülen intercooler (ara soğutucu), güç ünitelerinin turbo destekli olduğunu konusunda ipucu veriyor.

Fotoğraflardaki iki test aracından birinin ön ızgarasının üst bölümünde krom süslemeler görülüyor, bu da üst donanım paketine sahip bir versiyon olduğunu gösteriyor. Yolcu kabininin net olarak göründüğü bir fotoğraf yok ancak karelerden birinde kabinin merkezinde üç adet dairesel havalandırma çıkışı gözüküyor. Şu anda piyasada bulunan 2017 Dacia Duster' da bunlardan sadece iki tane var ve konumları da prototiptekine göre daha alçak. Güncel Duster' ın bilgi eğlence sistemi ekranı oldukça aşağıda. Prototipte kanalların daha yukarı konumlandırılması, güncel Dacia Duster' ın bilgi eğlence sistemi ekranının oldukça aşağıda kalması sorununu çözeceğine işaret ediyor.

Yeni kasa 2018 Dacia Duster' ın Eylül 2017'de kapılarını açacak olan Frankfurt Otomobil Fuarı'nda tanıtılması bekleniyor. 7 koltuklu Dacia Duster versiyonu ise 2018 yılı içerisinde gelecektir. Yeni kasa Dacia Duster 2018 fiyat etiketinin yine bütçe dostu olması bekleniyor.

Dacia Duster 2017 Otomatik Vites Türkiye’de – Fiyatı Açıklandı!
2017 Dacia Duster EDC Dizel Otomatik Test ve Yorum
Yeni kasa Dacia Duster ne zaman tanıtılacak? Fiyatı ne olur?
İşte Yeni 2017 Dacia Logan Mcv Stepway
2017 Dacia Sandero Stepway Fiyat Listesi – ÖTV Zamlı
Dacia fiyat listeleri, kampanya, test, yorum ve özellikleri için tıklayınız…


Yorum

1 Yorum

2017-08-31 23:34:42

Benzer Haberler