2018 Yeni Isuzu D-Max 1.9 Lt. Dizel Türkiye’de Satışa Sunuldu

Isuzu’nun Pick-up segmentindeki temsilcisi D-Max, yenilenerek Türkiye pazarında satışa sunuldu. Isuzu D-Max, yeni 1.9 lt’lik dizel motor, 6 ileri manuel ve otomatik şanzıman tercihleriyle selefiyle aynı gücü üretirken, daha düşük yakıt tüketimi, sessiz bir kabin ve konforlu bir sürüş sunuyor. Isuzu D-Max Fiyatları…

http://www.arabakeyfi.com/2018-yeni-isuzu-d-max-19-dizel-fiyatlari-ve-ozellikleri-2017-12-22-5149.html

Yenilenen İsuzu D-Max 2018, tek ve çift kabin seçenekleri ve üç farklı donanım seviyesiyle Türkiye’de satışa sunuluyor. Tüm özellikleriyle önceki kasadan daha da gelişmiş olan Yeni D-Max, Türkiye’de 4x2 ve 4x4  baz, donanımlı ve full donanımlı V-Cross versiyonlarıyla kullanıcıların karşısına çıkıyor. 2017 yılında ise ilk etapta full donanımlı V-Cross modeli satışa sunuluyor.

Isuzu D-Max’ taki en büyük yenilikler, baz modelden itibaren tüm versiyonlarda standart olarak sunulmaya başlanan Led gündüz farları, yokuş kalkış ve iniş desteği, elektrikli-ısıtmalı yan aynalar, uzaktan kumandalı kilit ve kadranlarda vites değişim göstergesi olarak dikkat çekiyor. Tüm versiyonlarda sunulan yepyeni bir 1.9 litrelik turbo dizel motor ise selefinde kullanılan 2.5 litrelik çift turbolu motorla aynı güç oranını sunarak 164 PS ve 360 Nm tork üretiyor. Otomatik şanzımanlı 4x4 versiyonları 0’dan 100 km/s hıza 12,9 saniyede çıkarak üstün performans sunuyor. D-Max’ ın çalışkan karakterinin üzerinde inşa edilen motor, 3,5 ton çekme ve 1 ton yük taşıma kapasitesiyle kullanıcısının her ihtiyacını karşılayabiliyor.

V şeklinde tasarlanan yeni ön burun tasarımıyla ve yüksek oturuş pozisyonuyla sınıfının en iyi sürücü görüş açısını sunan Yeni İsuzu D-Max, arka koltuktaki yolcular için de en iyi diz mesafesine sahip. Aracın yeni dinamik tasarımıyla birlikte önceki modele oranla 0,4 cd oranında daha düşük sürtünme katsayısı sunması ise yakıt ekonomisi, performans ve iyileştirilmiş kabin gürültü seviyesi anlamına geliyor. Yeni İsuzu D-Max’ in rüzgar tüneli testleri, bu konuda bir otorite olarak bilinen Japonya Demiryolu Enstitüsü tesislerinde gerçekleştirildi.

Tekerlek çamurluklarına doğru genişleyen ve üst ön kısmının aşağı doğru kavisi, aracın ön yüzüne V şeklinde bir ifade vererek etkileyici bakışlara sahip olmasını sağlıyor. Ön ızgara, büyük İsuzu logosuyla pick-up’ın dayanıklı görünümünü pekiştiriyor. Yeni darbe enerjisini emici tasarıma sahip kaput dizaynı, yeni ön tampon, yeni ön panjur, Led gündüz farları, ön tampona monte edilen nikelaj çerçeveli yeni sis farları, alaşım jantlar, 13 farklı dış renk seçeneği, Led stop lambaları ve bagaj kapağı İsuzu D-Max’ in dış tasarımındaki yenilikler olarak dikkat çekiyor.

Yeni kasa İsuzu D-Max’ in içi de daha konforlu bir deneyim sağlamak amacıyla güncellendi.

Yeniden tasarlanan gösterge panelinde merkezi bir gösterge ve daha net fontlar yer alıyor. Manuel şanzımanlı modellerde sürücülerin optimum yakıt ekonomisi sağlamasına yardımcı olacak bir vites değiştirme göstergesi sunuluyor.

Model gamının tamamında (Baz modelinde sadece ön kısımda) orta konsolun alt kısmına ve arka koltuktaki yolcular için iki ön koltuk arasına USB portları eklenmiş.

Ön orta ve yan kol dayama bölümleri daha yumuşak pedlerle geliştirilirken, çift kabinli versiyonlarda düz yatırılabilen, kolçaklı, oturma kısmı kaldırılabilen ve 60/40 katlanabilen esnek arka koltuklar yer alıyor.

Türkiye’de sadece Yeni Isuzu D-Max’ te sunulan ve daha fazla hacim taşımaya imkan tanıyan tek kabin ve otomobil konforu sunan çift kabin seçenekleri her ihtiyacı karşılıyor.

Isuzu’nun Tayland’daki Samrong fabrikasında üretilen Yeni kasa Isuzu D-Max, 2018 itibarıyla (Baz ve donanımlı) Anadolu Isuzu’ nun Türkiye’deki fabrikasında da üretilmeye başlanacak. Isuzu’nun Avrupa’daki en büyük üretim tesisi olan Anadolu Isuzu Fabrikası, 4x2 ve 4x4’ün baz ve donanımlı versiyonlarının üretimini yapacak. Bir önceki kasa D-Max’ i Türkiye’de 2014 yılında üretmeye başlayan Anadolu Isuzu, Yeni D-Max modeliyle de Türkiye’nin halen tek pick-up üreten otomotiv markası olacak.

Yenilenen 2018 Isuzu D-Max’ in Türkiye’de düzenlenen basın lansmanında bir açıklama yapan Anadolu Isuzu Genel Müdürü Tuğrul Arıkan;Yeni Isuzu D-Max artık daha dinamik. Arazi şartlarında olduğu gibi, günlük hayata da adapte oldu. O, artık premium donanımları ve üstün sağlamlık DNA’sıyla her yol şartında gidebilen bir araç. Eski nesilde sunulan 2,5 lt’lik motor yerine artık yeni nesil 1.9 litrelik bir motor kullanıyoruz. Şu an Türkiye’de satılan pick-up araçlar içinde en düşük hacimli motor olduğu için, Yeni D-Max kullanıcılarına uzun vadede ciddi bir MTV avantajı sağlayacak. Türkiye’de tek ve çift kabinli versiyonları, 3 farklı donanım seviyesiyle pazara sunuyoruz.

Yeni özellikleriyle D-Max’ ın çok daha fazla ve yeni kullanıcının gönlünü çalacağına inanıyoruz. V-Cross donanıma sahip aracımız, Tayland’daki Isuzu fabrikasında üretiliyor. 2018 yılı ilk yarı yılda da D-Max’in baz ve donanımlı versiyonlarını Anadolu Isuzu Fabrikamızda üreteceğiz ve Türkiye pazarına sunacağız. Yeni D-Max, Türkiye’de seri olarak üretilecek ilk ve tek 1 ton taşıma kapasiteli pick-up olacak. Aracımız aynı zamanda 3,5 ton çekme kapasitesiyle de tüm ihtiyaçları karşılayacak.” dedi.

Yeni 1.9 lt motor ve şanzımanla hem performans hem de MTV avantajı

Yeni nesil İsuzu D-Max’ in önemli değişiklikleri arasında motor ve şanzıman da bulunuyor. Küçültülerek yenilenen 1.9 litrelik motor, 164 PS güç ve 360 Nm tork gücü üretiyor. Özel olarak yeni Isuzu D-Max için geliştirilen yeni 6 vites, manuel veya otomatik olarak tercih edilebiliyor.

Yeni motorun AdBlue eklemeyi gerektirmeden Euro 6 standartlarını karşılaması bir başka önemli avantaj olarak öne çıkıyor. Bu yeni sistem LNT (Lean Nox Trap) adı verilen bir katalizatör kullanıyor ve bu sayede azot oksiti (NOX) filtreleyerek CO2 oranında düşüş sağlıyor.

1.9 litrelik yeni motorun silindir bloğu, indüksiyonla sertleştirilmiş delikli döküm demirden üretiliyor. Motor ayrıca yüksek verimliliğe sahip yanma odacıkları, grafit kaplama pistonlar, seramik akkor buji, döner kontrol valfli emme manifoldu ve değişken geometrili turbo şarj gibi özellikler içeriyor.

Yeni Isuzu D-Max’ in yeni 6 vitesli otomatik şanzımanında sürücüler sıralı vites değiştirme kolunu kullanarak manuel modu da tercih edebiliyor ve böylece daha sportif bir deneyim yaşayabiliyor.

Motor ve şanzıman komponentlerinde yapılan geliştirmelerle ağırlıktan da tasarruf ediliyor. Boyutu optimize edilen motorun manuel şanzımanlı modellerinde 57 kg, otomatik şanzımanlı modellerinde 52 kilogram hafifleme söz konusu. Ayrıca otomatik şanzıman tek başına bir önceki versiyona göre 2,4 kg (4X4 versiyonlar için geçerli) daha hafifliyor. Bu tasarım özellikleriyle bir önceki İsuzu D-Max modeline kıyasla yakıt tüketimi, Yeni D-Max’ te yüzde 7 ila yüzde 18 oranında azaltılıyor.

Yeni Isuzu D-Max V-Cross, 1.9 lt’lik yeni motoru ve 6 ileri otomatik şanzımanla 7,8 lt/100 km ortalama yakıt tüketimi sergiliyor. 2018 yılında üretimine Türkiye’de başlanacak olan 4x2 baz  modeli ise manuel şanzımanla ortalama tüketimde 6,3 lt/100 km gibi çok düşük bir veri sunuyor.

Türkiye’deki pikap araçlar içinde en düşük motor hacmini sunan Yeni Isuzu D-Max, bu özelliğiyle 5 yıllık kullanım sürecinde 9000 TL’ye varan MTV avantajı sağlıyor. Ayrıca 5 yıl, 100 bin km garantisi sunulan D-Max’ te bakım periyotları 20 bin km’de bir gerçekleşiyor.

 

Arazide pick-up dayanıklılığı, şehirde otomobil konforu: Yeni Isuzu D-Max V-Cross

Yeni Isuzu D-Max V-Cross 2018, sahip olduğu donanım özellikleriyle arazide olduğu gibi şehir içinde de sürücüsüne maksimum konfor sunuyor. Türkiye’de ilk olarak satışa sunulan D-Max V-Cross modelinde anahtarsız giriş (araca 80 cm yaklaşınca devreye giriyor) ve çalıştırma (Pasif Giriş ve Marş Sistemi) standart olarak sunuluyor. Yeni gösterge paneli, elektrikli sürücü koltuğu, ön koltuk ısıtma sistemi, ön orta kolçak ve kapılardaki yeni yumuşak dokulu pedler, hem ön hem de arka koltuktaki yolcular için sunulan USB şarj portları, cruise control sistemi, D-VISION Multimedya sistemi, 8 hoparlörlü müzik sistemi, yeni karbon desene sahip koltuklar, 5 farklı şekilde katlanabilen ve 24 derecelik açısıyla konfor odaklı arka koltuklar, 18” alaşım jantlar, yan basamaklar, nikelaj rollbar, kasa havuzu ve tavan raylarıyla maksimum şıklık ve fonksiyonellik korunuyor.

Birçok premium otomobilde opsiyonel olarak tercih edilen donanımlar, D-Max V-Cross modelinde standart olarak sunuluyor. Bu sistemler içinde en büyük yenilik Android işletim sistemine sahip olan “D-VISION” Multimedya Sistemi. 8” dokunmatik bir ana üniteyle orta konsolda yer alan sisteme tüm akıllı telefonlarla (Android ve IOS) Bluetooth bağlantısı kurulabiliyor. Navigasyon ve geri görüş kamerası gibi özellikleri de bünyesinde barındıran multimedya sistemi, ikisi tavanda yer alan toplam 8 hoparlörle pick-up araçlar içindeki en iyi müzik deneyimlerinden birini sunuyor.

Zorlu arazi şartlarında maksimum güvenlik

Yenilenen Isuzu D-Max 2018, pek çok aktif ve pasif güvenlik özelliği ile sunuluyor. Çarpma durumunda darbe enerjisini emme amacıyla yeniden tasarlanan ön tampon ve kaputla güvenliği artırılıyor. Kaput, yukarıdan bir darbe aldığında bükülecek şekilde tasarlanırken kaputla motor arasındaki mesafe artırılarak kaputun bükülebileceği ekstra bir alan yaratılıyor.

4 kanallı ABS (kilitlenme karşıtı frenleme sistemi), EBD (elektronik fren gücü dağılımı), BAS (Fren Destek Sistemi), TCS (Çekiş Kontrol Sistemi) ve motor yönetim sistemiyle bağlantılı olarak ESC (elektronik stabilite kontrol), bir veya daha fazla tekerleğe fren uyguluyor ve sürücünün şeridinde kalmasına yardımcı olmak için motorun gücünü düşürüyor. ESC sistemi aynı zamanda yokuşta kalkış desteği (HAS) ve Yokuş İniş Kontrol sistemini (HDC) de destekliyor.

Aracın dik arazi engebelerinden inmesine olanak tanıyan Yokuş İniş Kontrolü (HDC), direksiyonun sol alt kısmındaki bir butonla devreye sokuluyor. Isuzu D-Max, rakiplerinin aksine HDC sistemini 4WD’de olduğu gibi 2WD modunda da kullanmaya imkan tanıyor.

TCS sistemi, arka tekerleklerin ön tekerleklerle aynı hızda dönmesini kontrol ederken ayrıca arka tekerleklerin her ikisinin de hız uyumlarını sağlamak için hız sensörleri vasıtasıyla her bir tekeri izliyor. 2WD modellerinde arka tekerleklerden biri veya her ikisi daha hızlı hareket ederse, TCS bu tekerleğe düzgün bir şekilde fren basıncı uygulayarak yavaşlatıyor. 4WD modellerinde ise TCS sistemi, 4WD devreye girdiğinde her dört tekerleği de izliyor. 4WD’de, herhangi bir tekerlek diğer tekerleklerden belirgin bir şekilde daha hızlı dönüyorsa, TCS bu tekerleğe düzgün bir şekilde fren basıncı uygulayarak yavaşlatıyor.

Bu da diferansiyelin tahrik edilen tekerleklere güç aktarmaya devam etmesini sağlıyor.  Ayrıca, duruma bağlı olarak, motor gücünü azaltmak için motor elektronik yönetim sistemine bir sinyal gönderiyor. Bu sayede TCS, araç kontrol kaybını aktif bir şekilde önlemeye yardımcı oluyor.