2018 Yeni Honda CRV Avrupa’da tanıtıldı! Dizel gelecek mi?

Bu yılın sonbaharında Türkiye’de satışa sunulacak yeni kasa Honda CRV 2018’ in hibrit versiyonu da olacak.

Kuzey Amerika tanıtımından sonra Honda CR-V 2018 Avrupa’da yollara çıkmaya hazırlanıyor. Honda CRV yeni kasa Cenevre Otomobil Fuarı 2018’ de yeni teknolojilerini, tasarımını ve güç ünitelerini gözler önüne serecek.

Yeni CRV’ nin Honda’ nın ilk hibrit SUV’si olacak. Honda’ nın Intelligent Mutli Mode Drive (i-MMD) adını verdiği teknoloji gücünü, Atkinson çevirimi ile çalışan 2.0 litrelik i-VTEC motorundan ve 2 elektrik ünitesinden alacak.  Ayrıca yeni CRV 2018, alışılagelmiş şanzıman sisteminin yerine sabitlenmiş dişli oranı kullanan kompakt bir sistem kullanacak.

Japon marka, yeni Honda CRV 2018’ in 1.5 litrelik hacme sahip turbo motor seçeneğinin de alıcılara sunulacağını belirtti. Bu benzinli motor ünitesi 6 ileri manuel vites ile ya da opsiyonel CVT otomatik vites ile gelecek. A.B.D.’de satışı devam eden aracın 190 beygir gücüne ve 234 Nm torka sahip olduğu biliniyor. Avrupa versiyonunun da bu rakamlarla benzerlik göstereceği tahmin ediliyor. Bu arada Türkiye’de ki dizel severler için üzücü bir haber; Honda ilk defa CRV’ de dizel seçeneğini üretmeyi planlamıyor.

Giriş seviyesi modelini tercih eden kullanıcılar standart araca önden çekiş sistemiyle sahip olabilecek iken hibrit ya da turbo versiyonlarını seçen sürücüler, Honda’ nın yeni tüm tekerlekleri eşit şekilde kullanan çekiş sistemine sahip olacak.

Selefinden hafif de olsa daha büyük olan yeni Honda CRV 2018, daha uzun bir aks mesafesine ve daha geniş bir duruşa sahip. Bu sayede kabin içini genişleterek yolculara daha fazla alan açmış durumda. Ayrıca, CRV 2018’ de ilk defa 7 koltuklu seçenek sunuluyor. Honda üçüncü sıra koltuklar için de daha geniş diz mesafesi ile rahatlık sözü de verdi.

Yeni kasa Honda CRV 2018 Türkiye’ye ne zaman gelecek?

Benzinli motor ile gelecek olan yeni kasa Honda CRV 2018’ in teslimatlarının sonbahara doğru başlanacağı belirtildi. Hibrit versiyonu ise 2019’un başlarında satışa çıkacak.

2018 Honda Civic Sedan Dizel Türkiye Fiyat Listesi
İşte Yeni 2018 Honda HR-V Makyajlı Kasa
Yeni kasa 2019 Honda City daha şık ve fütüristik olacak
2018 Yeni Honda Civic dizel fiyat listesi belli oldu
İşte Yenilenen Honda Jazz 2018
Honda’dan Civic Sedan 2017 FC5 göçük sorunu açıklaması
2017 Honda Civic LPG Test Sürüşü - Yorum - Fiyat Listesi
2017 Honda CR-V Fiyat Listesi
2017 Yeni Honda Civic Si Özellikleri ve Fiyatı
2017 Yeni Kasa Honda Civic Hatchback-HB Fiyatı ve Özellikleri
Yeni 2017 Honda Civic Type R özellikleri ve fiyat bilgisi
2017 Yeni Honda Civic RS Türkiye Fiyatı ve Özellikleri için tıklayınız...
Honda fiyat listeleri, kampanya, test, yorum ve özellikleri için tıklayınız


Yorum

0 Yorum

Benzer Haberler