2018 Yeni Audi Q3 kış testlerinde görüntülendi

Yeni kasa Audi Q3 2018 Avrupa’nın karlı yollarında test edilirken kameralara yakalandı.

Premium kompakt crossover segmentinde yer alan Audi Q3’ ün yeni nesli dışarıdan bakıldığında pek farklı durmasa da gözle görülmeyen kısımlarda ciddi değişiklikler var. Volkswagen Grubu' nun MQB platformuna geçmesiyle yeni Audi Q3' ün artan boyutlarına rağmen ağırlığı azalacak.

Her ne kadar kamuflajdan belli olmasa da Audi tasarımcılarının evrimsel bir anlayış izleyeceğini daha önceki casus karelerden biliyoruz. Aracın ön bölümünde eskiye oranla çok daha geniş bir ızgara kullanılırken profilden bakıldığında daha dik şekilde eğim yapan tavan çizgisi gözlerden kaçmıyor.

yeni Audi Q3' ün kabinini henüz göremedik fakat Audi' nin kompakt SUV'una Virtual Cockpit adlı dijital gösterge panelini opsiyon veya standart olarak ekleyeceğini söyleyebiliriz. Bilgi eğlence sistemi, sürüş asistanları gibi detaylara da güncelleme gelmesi bekleniyor.

MQB platformuna geçiş, Audi Q3 2018’ e yeni motor seçenekleri de kazandıracak. 3 ve 4 silindirli motorlar arasından seçim yapabilecek müşterilere ileri aşamada plug-in hibrit destekli çevreci türev ve Audi' nin 2.5 litrelik, 5 silindirli motorundan beslenmesi beklenen RS Q3 versiyonu da sunulacaktır.

Yeni kasa Audi Q3, muhtemelen 2018'in ilk çeyreğinde görücüye çıkarıldıktan kısa bir süre sonra piyasaya sürülecektir.

2018 Yeni Kasa Audi A7 Sportback Fiyatı ve Özellikleri
Audi A4 2017 Fiyat Listesi
Audi Q2 2017 Fiyat Listesi ve Özellikleri
Yeni 2017 Audi Q5 Türkiye’de! Fiyat Listesi
Yeni Audi Q4 Ne Zaman Gelecek?
2017 Audi Yeni A5 Sportback 1.4 TFSI Fiyat Listesi ve Özellikleri


Yorum

0 Yorum

Benzer Haberler