2018 Volkswagen-VW T-ROC Fiyat Etiketi ve Özellikleri Açıklandı

Volkswagen sonunda kompakt crossover modeli T-Roc’ u tanıttı. VW Tiguan' ın altında konumlandırılan yeni 2018 VW T-ROC fiyat etiketi ve özellikleri yazımızda…

2018 Volkswagen-VW T-Roc, crossover segmentine göz alıcı bir tasarımla giriş yaparak rakiplerine göz dağı verdi. Altıgen ön ızgara yanlara doğru açılarak LED farlarla buluşurken daha aşağıda yeni tasarım LED gündüz farları modele farklı bir görünüm kazandırmış. Dışa doğru şişkin çamurluklar ve tampon altı korumalarını andıran parçalar duruşu daha güçlü ve sportif gösteriyor. Bu arada biraz daha farklı görünmek isteyen müşteriler otomobili üç farklı tavan rengi seçeneği bulunuyor. Kalın C sütunu profilden görünümün en çok dikkat çeken yanlarından birisiyken yatık bagaj kapağı camı modele dinamiklik katıyor.

VW T-Roc, 4.234 mm boya sahip ki bu da Tiguan' dan 252 mm daha kısa anlamına geliyor. Modelde aks mesafesi 2.603 mm iken bagaj hacmi 445 litre olarak açıklandı. Bu hacim, arka koltuklar yatırılması ile 1.290 litreye kadar genişletilebiliyor.

Opsyionlar doğru seçilirse VW T-Roc kabini teknolojiyle dolu bir yer haline gelebiliyor. Buna örnek olarak 11.7 inç büyüklüğe sahip gösterge paneli, analog göstergelerin yerini alabiliyor. Standart olarak sunulan bilgi-eğlence ekranı 6.5 inç büyüklüğünde olsa da daha büyük ekranlar ve çok daha kaliteli müzik sistemleri iç mekandaki keyfi arttırabiliyor.

Volkswagen T-ROC’ un kaputunun altında 1 litre hacimli TSI motor 115 beygir güç üretebilirken 6 ileri vitesli manuel şanzıman gücü ön aksa iletiyor. 150 bg gücündeki 1.5 litre hacimli TSI ile birlikte 6 ileri vitesli manuel şanzıman sunulurken aracı 4 tekerlekten çekişli versiyonu 7 ileri vitesli DSG ile kombine edilmiş. 2 litre hacimli TSI ise 190 bg gücünde ve sadece çift kavramalı DSG şanzıman ve 4 tekerlekten çekiş ikilisiyle alınabiliyor.

Dizel motor tarafında ise 115 bg güç üretebilen 1.6 litre hacimli motor manuel şanzıman ve önden çekişli olarak sunulurken iki şanzıman seçeneğine sahip 2 lt. hacimli TDI motor 150 bg gücünde. Bu versiyon 2 veya 4 tekerlekten çekişli olarak alınabilse de 190 bg güç üretebilen TDI ünite sadece 4 tekerlekten çekişli ve DSG şanzıman ile sipariş edilebiliyor.

Frankfurt Otomobil Fuarı tanıtılacak olan modelin satışına 2017 yılı sonlarına doğru başlanacak. 2018 Volkswagen-VW T-ROC fiyat listesi başlangıç fiyatı İngiltere’de 19.000 Pound’dan Almanya’da ise 21.000 Euro’dan başlayacak.

Giriş seviyesi olan VW T-ROC 1.0 TSI manuel vitesli versiyonunun Türkiye fiyatı 105 bin TL civarında olması bekleniyor.

Volkswagen-VW Arteon 2017 Türkiye Fiyat Listesi
2017 Volkswagen-VW Arteon Test Sürüşü ve Yorum
Yeni kasa Volkswagen-VW Jetta 2018 görüntülendi!
Volkswagen-VW T-ROC ilk kez görüntülendi! Fiyat ne olur?
2017 Volkswagen Amarok 3.0 TDI V6 Test Sürüşü
Volkswagen-VW Amarok vs Toyota Hilux Karşılaştırma-Test-Yorum
2017 Yeni VW Caravelle Highline Fiyat Listesi ve Özellikleri
2017 Volkswagen-VW 7 Kişilik Tiguan Allspace Fiyatı ve Özellikleri
Volkswagen – VW fiyat listeleri, kampanya, test, yorum ve özellikleri için tıklayınız…


Yorum

0 Yorum

Benzer Haberler