2018 Toyota Camry tanıtıldı. İşte özellikleri…

Toyota Camry 2018 nihayet Detroit Otomobil Fuarı'nda görücüye çıktı. Toyota Camry özellikleri…

Büyük sedan 2018 Toyota Camry'nin sekizinci jenerasyonu, tepeden tırnağa ciddi bir makyaj operasyonu geçirdi. Japon üretici, Toyota Yeni Küresel Mimarisi (Toyota Global New Architecture, kısaca TNGA) isimli platformdan çıkan otomobilin kendinden önceki tüm Camry modellerinden "daha atletik ve sürmesi daha keyifli" olduğunu gösteriyor.

Yaklaşık 50.8 mm uzayan aks mesafesi toplam uzunluğu 4,859 milimetreye çıkarırken tavan çizgisinin alt kısmı ve motor kaputu sırasıyla 25.4 mm ve 38.1 mm alçaltılmış. Toplam yüksekliği sadece 1.44 m olan sedanın oturma pozisyonu da artık yere daha yakın olmakla beraber kabin daha sürüş odaklı olmuş.

Motor gamının en tepesinde D-4S Yakıt Enjeksiyon sistemine sahip 3.5 litrelik V6 yer alıyor. Diğer bir seçenekte ise 8 ileri otomatik şanzımana eşli bir 2.5 litrelik motor ile karşılaşıyoruz. Aynı motor, firmanın yeni nesil hibrit sistemi "Toyota Hybrid System II" (THS II) ve CVT ile eşleniyor.

Henüz performans verileri hakkında kesin bilgiler yok ancak Toyota; yeni Camry Hybrid'in, şehir içinde 4.8, şehir dışında 5.0 l / 100 km tüketen Honda Accord Hybrid gibi rakiplerini geride bırakacağından emin.

Toyota modelleri fiyat listeleri, kampanya, test, yorum ve özellikleri için tıklayınız…Yorum

4 Yorum

2017-11-16 23:46:04

Selim 2017-01-15 13:11:51

Camry Amerika'da ve Arap ülkelerinde en çok satan D segment araba.Toyota bu arabayı düşük hacimli turbo motorla Avrupa ve Türkiye piyasasına sürerse çok ciddi satış rakamları yakalar. Ancak şu ana kadar garip bir şekilde Toyota böyle bir hamle yapmadı. Umarız yakın zamanda Toyota bu durumu dikkate alır. Camry yerine Avrupa pazarına sunulan Avensis rakiplerine göre daha sağlam ve dayanıklı ve komforlu bir araç olmasına rağmen yeterli motor seçeneği sunulmadığından satış rakamlarında bekleneni veremedi. Toyota artık avensis yerine bir çok motor ve şanzıman seçeneği olacak şekilde camry'i Avrupa ve Türkiye pazarına sürmelidir. Bunu yapmayacaksa yeni çıkaracağı Avensis'i düşük hacimli otomatik şanzıman turbo ve dizel motorlarla üretmelidir. Yoksa satışları şimdikinden farklı olmayacaktır.

Fatih 2017-01-14 20:55:07

Bu arabaya toyota 1.4 ya da 1.5 turbo 250 torkluk bir motor koyup Türkiye piyasasına sunarsa bu araba en az corolla kadar satar ve D segmentin en çok satan arabası olur

Burak 2017-01-12 23:34:21

Zamanında ülkemizde kıymeti bilinmemiş bir otomobil. Her Japon otomobili gibi Alman otomobillerin çok ilerisinde olan bir otomobil. Fakat Toyota, Honda, Hyundai gibi üreticiler böyle iyi araçlarını ülkemize getirmiyorlar. Getirselerde ülkemizde bu vergi dilimi, ötv, mtv varken bu araçlar ülkemizde tutmaz. Örneğin bugün ülkemizde Volkswagen'in bu kadar çok araç satmasında tek bir neden vardır oda zengin motor seçeneği ve ürün gamıdır. Yoksa zaten Volkswagen bu kadar çok araç satamaz
Benzer Haberler