2018 Toyota Auris Touring Sports Freestyle tanıtıldı

Toyota’ nın çok sayıda crossover modelinin yanında şimdi alçak tavanlı Auris Touring Sport modeline de off-road stili geliyor.

Aslında Toyota Auris Touring Sports, Amerika'da Corolla iM (ve daha önce Scion iM) olarak bilinen modelin genişletilmiş station versiyonu. Toyota, 2006 yılında ilk modelin piyasaya sunulmasından bu yana Avrupa'da 1 milyon 250 binden fazla Auris model sattı ve geçen yılın rekoru 144.000 adeti aştı.

Japon otomobil devi bu başarıyı sürdürmek istiyor, bu nedenle 2018 için Auris modelinde bazı yenilikler yaptı. Bunlardan birisi de yeni Freestyle versiyonu. Auris Freestyle Frankfurt Otomobil Fuarı 2017’ de tanıtıldı.

Off-road stiline kavuşan modelde, siyah tekerlek kemerleri, yan etekler ve ön panjur, alüminyum kaplamalı gövde altı koruması, renkli camlar, parlak gümüş kapı aynası kapakları ve özgün 17 inç jant seti yer alıyor.

Modeldeki diğer özellikler standart Auris station ile aynı. Bu özellikler arasında 1670 litre bagaj kapasitesi, benzinli, dizel ve hibrit motor seçenekleri de yer alıyor. Özellikle büyük ilgi gören hibrit versiyon Toyota Auris müşterilerinin üçte ikisi tarafından tercih ediliyor.

 

2018 Toyota Auris Touring Sports Freestyle, sınırlı sayıda üretilecek ve Aralık ayından itibaren Avrupa'da satışa çıkacak.

Toyota Auris Touring Sports Freestyle fiyat listesi henüz açıklanmadı.

2017 Toyota CHR/C-HR Türkiye Fiyatı ve Özellikleri için tıklayınız...
Toyota C-HR alınır mı? Test ve yorum
2017 Yeni Toyota Corolla Test ve Yorum
Yeni Toyota Yaris'in 2017 fiyatı açıklandı
Honda Civic 2017 vs. Toyota Corolla 2017 Karşılaştırma
2018 Toyota Camry tanıtıldı. İşte özellikleri…
Yeni kasa Toyota Yaris 2017 tanıtıldı. Fiyat tahmini…
Toyota Fiyat Listesi, kampanya, test, yorum ve özellikleri için tıklayınız…


Yorum

0 Yorum

Benzer Haberler