2018 Rolls-Royce Cullinan Nürburgring'de görüntülendi

Rolls-Royce' un ısrarla "SUV değil, HSV (Yüksek Gövdeli Araç)" olarak adlandırdığı Cullinan, markanın en geniş ve en lüks aracı olacak. Birkaç ay içerisinde tanıtılacak olan model test esnasında görüntülendi.

Casus fotoğrafçılar Nürburgring'i turlayan son prototiplerden birini görüntüledi. Ek birkaç sportif özellikler haricinde bir önceki casus fotoğraflarında gördüğümüz test aracıyla bu prototip arasında pek bir fark olmadığını gözlemleyebiliyoruz.

Gövde kamuflajlı olmasına rağmen ön yüzün dikkat çekici karakteristiği gözlerden kaçmıyor. Rolls-Royce' un imzası hâline gelen ön ızgara ve Phantom’ dan esinlenmiş ön farlar büyük ihtimalle üretim modelinde kullanılacak.

Rolls-Royce Cullinan, kısa süre sonra tanıtılacak olan yeni Phantom ile aynı platformu paylaşacak. Alüminyum ağırlıklı gövde sayesinde ağırlığı görece azaltılacak olan araç markanın V12 motorunun güncellenmiş versiyonundan beslenecek. İleri aşamada araca bir de plug-in hibrid versiyonu eklenebilir.

İç mekânın diğer Rolls-Royce modellerindeki lükse sahip olması bekleniyor. Rolls-Royce Cullinan, dijital bir gösterge paneli ve "uçan halı" hissi oluşturan yeni bir süspansiyon sistemi gibi özelliklere sahip olacak.

Yeni Rolls-Royce Cullinan' ın satışları 2018'de başlayacak. Duyumlara göre araç Eylül ayında Frankfurt Otomobil Fuarı'nda görücüye çıkacak. Rolls-Royce Cullinan fiyat etiketi büyük ihtimalle Phantom modelinden oldukça yukarıda olacaktır.

Rolls Royce Wraith Black Badge Türkiye’de - Fiyatı açıklandı
Lüks otomobilde son nokta: Rolls-Royce Sweptail
İşte dünyanın ilk elmas kaplamalı boyalı aracı Rolls-Royce Elegance
Rolls Royce fiyat listeleri, kampanya, test, yorum ve özellikleri için tıklayınız…


Yorum

0 Yorum

Benzer Haberler