2018 Mercedes A Serisi Sedan Consept Şangay’da gün yüzüne çıktı!

2018 yılında yollara çıkması beklenen yeni Mercedes-Benz A Serisi Sedan’ ın öncüsü niteliğindeki konsept aracı Şangay Otomobil Fuarı’ nda tanıtıldı. Mercedes A Serisi Sedan özellikleri…

Mercedes-Benz' in 2017 Şanghay Otomobil Fuarı'nda sergileyeceği makyajlı S-Serisi ile birlikte daha önce teaser'ını yayınladığı Concept A Sedan' ı da Çin’de podyuma çıkaracak. Bu konsept aracı, Mercedes'in yeni giriş seviyesi modelini temsil ediyor.

Alman devi Daimler AG' nin baş tasarımcısı Gorden Wagener, yaptığı basın açıklamasında "Concept A Sedan modelimiz kırışık çizgilerin sonunun geldiğini temsil ediyor. Kusursuz oranları ve çizgileri törpülenmiş duygusal yüzeyleri ile artık yeni tasarım döneminde parola 'Duygusal Saflık' olacak" şeklinde konuştu.

Mercedes A Sedan konsept, kompakt lüks sedan sınıfına ihtiyatlı fakat albenisi olan bir yaklaşım getirmiş. Kısa ön ve ara sekmelere büyük jantları çevreleyen çamurluklar eşlik ediyor. Baş tasarımcı Wagener'in açıklamasının aksine konseptin ön ve arka farlarında bazı keskin çizgiler görmek mümkün. Yüksek bel çizgisi ve yay çizen kaput çizgisi ile Mercedes olduğunu uzaktan bakıldığında bile hissettiren konseptin ön yüzünün Mazda 6' ya benzediğini söyleyebiliriz.

Mercedes-Benz henüz A Serisi Sedan’ da kullanacakları motor yelpazesini henüz paylaşmadı. Hâlihazırda piyasada bulunan Mercedes CLA Serisi Türkiye'de 109 beygirlik 180d (1.5 litrelik turbo dizel) ve 156 beygirlik 200 (1.6 litrelik turbo benzin) seçenekleriyle sunuluyor. Amerika'da ise giriş seviyesi seçeneği 208 beygir üretebilen ve önden çekişli olan 2.0T versiyonu olmakla birlikte 4 tekerlekten çekiş sistemine sahip AMG CLA45 4Matic ise yine aynı hacimli motordan 381 beygir güç elde edebiliyor.

Büyük ihtimalle giriş seçenekleri yeni A-Serisi Sedan' ı temsil eden konseptte de görev yapacaktır. Belki ileri aşamada elektrik destekli versiyonlar görebiliriz.

Yeni Mercedes A-Serisi Sedan’ ın 2018 yılı içerisinde yollara çıkması bekleniyor.

2017 Mercedes E180/E 180 1.6 lt. Türkiye Fiyat Listesi için tıklayınız...
Mercedes-Benz C Serisi 2017 Fiyat Listesi ve Kampanyası için tıklayınız...
Mercedes A Serisi/A 180/A 180d/A 200 2017 Fiyat Listesi için tıklayınız...
Mercedes-Benz modelleri fiyat listeleri, kampanya, test, yorum ve özellikleri için tıklayınız…


Yorum

1 Yorum

2017-08-15 22:10:30

Benzer Haberler