2018 Mazda 6 Makyajlı Kasa Tanıtıldı

Mazda’ nın amiral gemisi sedan modeli Mazda6 2018 yılı için ciddi şekilde makyaj operasyonu geçirdi. Görsel açıdan pek farklı görünmeyen Mazda 6 makyajlı kasa, 2.5 litrelik turbo destekli yeni Skyactiv-G motora kavuştu.

Mazda 6 2018‘ in yeni 2,5 litrelik motoru 250 bg güç ve 420 Nm tork üretirken, Dynamic Pressure Turbo sistemi sayesinde değişken geometrili turbosuyla düşük devirlerdeki gecikmenin önüne geçilebilecek.

Selefinde kullanılan 184 beygirlik atmosferik motora göre ciddi güç artışı getiren yeni motor ünitesi, verimlilik ve pürüzsüz çalışma gibi avantajlar da sağlıyor.

İlgi çeken yeni özelliklerden birisi de 40-80 km/h arasında çalışan silindir kapama teknolojisi. Tam güç ihtiyacında 2 silindiren 4 silindire dönen araç, bu geçişi "hissettirmeden" yapıyor.

Yeni Mazda 6 makyajlı kasa’ nın en büyük yeniliklerinden birisi de direksiyon simidi ve bazı dekorasyon elemanları hariç tamamen değişen iç mekân. Güncellenen konsol, yolcuların kabini daha geniş algılamasını sağlarken en üst paket Signature'da sunulan Sen ahşap, Nappa deri ve UltraSuede gibi döşemeler aracın kapılarını, koltuklarını ve konsolunu daha lüks hale getirmiş.

Desteği arttırılan ön koltuklar, havalandırma opsiyonuna da sahip. 360 derece görüş ekranı, 8" Mazda Connect bilgi eğlence sistemi ekranı, dur kalk özelliğine sahip radarlı hız sabitleyici, ön cam buz çözücü, head-up display gibi donanımların standart olduğu aracın üst paketlerinde 7" TFT yol bilgisayarı da standart olarak sunulmakta.

2018 Mazda 6’ nın dışındaki değişimler ise pek göze çarpmıyor. Yeni ön ızgara, LED ön farlar ve tampona gömülü sis farları dikkat çeken detaylar arasında yer alıyor. 17 ve 19" boyutlu jantların sunulduğu Mazda 6' nın renk yelpazesine ise Soul Red Crystal adlı yeni bir ton eklenmiş.

Mazda mühendisleri, yeni Mazda 6' nın şasisini güçlendirirken kilit noktalarda da dayanıklılığı arttırıp, süspansiyon ve yönlendirme sistemini de elden geçirmiş. Bu iyileştirmeler sonucunda Mazda 6 daha iyi yalıtımın yanı sıra daha rafine sürüş ve tepkisi iyileştirilmiş yönlendirmeye kavuşmuş. Sadece 184 beygirlik motorda 6 ileri manuel ile sunulan aracın turbo motorlu versiyonu 6 ileri otomatik şanzıman ile eşlenmiş.

Mazda, orta boyutlu sedanında özellikle üst donanım paketlerinde segmente göre daha fazla lüks donanım ekipmanı sunacak. Mazda 6, 2018 ilkbahar aylarında satışa sunulacak. Bundan kısa bir süre sonra Türkiye'ye gelen versiyonda da makyajlı versiyonu görebiliriz. Mazda 6 2018 makyajlı kasa fiyat listesi henüz açıklanmadı.

Mazda MX-5 RF'in Fiyatı, Özellikleri ve Tasarım Ödülü
Mazda'dan dizel gibi çalışan Skyactiv-X benzinli motor
2017 Mazda 3 Sedan Fiyat Listesi
2017 Mazda 3 Hatchback-HB Fiyat Listesi 
Mazda CX-5 fiyatı belli oldu
2017 Mazda 3 Hatchback-HB Fiyat Listesi
Mazda MX-5 Miata yorum ve özellikleri
2017 Mazda 3 vs Seat Leon benzinli otomatik test, karşılaştırma, yorum
Mazda modelleri fiyat listeleri, kampanya, test, yorum ve özellikleri için tıklayınız…

 Yorum

0 Yorum

Benzer Haberler