2018 Makyajlı Mercedes S-Serisi özellikleri ve fiyatı

Mercedes-Benz’ in amiral gemisi olan S-Serisi dış bölümde kozmetik dokunuşlarla, kabinde yeni teknolojiler ile örtüsünü kaldırdı. Yeni Mercedes S-Serisi 2018 fiyat ve özellikleri…

Daha evvel test aşamasında kamufljlı haliyle görüntülenmesinin ardından makyajlı 2018 Mercedes S-Serisi 2017 Şanghay Otomobil Fuarı ‘ nda tanıtıldı. Birçok teknolojik yenilik ve kozmetik tasarım dokunuşları ile gelen Mercedes S-Serisi modeli artık daha fazla sürüş yardımı getirerek insanları otonom sürüşe bir adım daha yaklaştırıyor. Normal modelin yanı sıra AMG paketine sahip diğer versiyonlar da makyaj operasyonundan nasibini aldı.

Tüm modellerde güncellenmiş ön ve arka yüzler bizi karşılıyor. Eskiden V12 motorlu seçeneklerde sunulan ön ızgara, artık 6 ve 8 silindire sahip motor ünitelerinde de kullanılıyor. Mercedes, yeni LED ön ve arka farlarda Akıllı Aydınlatma Sistemine yer vermekle beraber bu paket dâhilinde ön farlar Ultra Geniş Huzme, Yol Yüzeyi Tarama ve viraj takip özelliklerine sahip olacak. 20 inçlik iki yeni jant seçeneği dış bölümdeki dokunuşları tamamlıyor.

Mercedes’ in güç seçeneklerine baktığımız zaman, amiral gemisi modelinde yelpazeyi oldukça genişletmiş. Çift turbolu, 3.0 lt.’lik V6 motor 367 bg güç üretebiliyor. Bir adım yukarıda Maybach ve S550'de standart olan çift turbolu, 4.0 lt. hacmindeki V8 yaklaşık 476 beygir sunuyor. AMG S63'te ise aynı motorun 612 beygirlik versiyonu var. Yeni AMG Speedshift 9 ileri otomatik şanzımana kavuşan S63, 0- 97 km/s hıza sadece 3.4 saniyede ulaşabiliyor. Mercedes S65, 630 beygirlik V12 motor ile devam ediyor.

İç mekâna baktığımızda, üç kollu direksiyona geçişin yapıldığı kabinde iki yeni ahşap detay seçeneği var.

Boyutları 12.3 inç olan ve yüksek çözünürlüklü 2 ekran, artık tek bir çerçevenin içine sığdırılmış. Direksiyon üzerinde her iki ekranı da kontrol eden dokunmatik yüzeyler var. Yeni S-Serisi’ nin tüm fonksiyonları konsolun merkezinde bulunan dokunmatik panellerden ve ses komutuyla da gerçekleştirilebiliyor. Classic, Sport ve Progressive olmak üzere üç farklı ekran teması seçeneği, makyajlı Mercedes S-Serisi' nin sunduğu yeni teknolojiler arasında yer alıyor.

Aktif Yönlendirme ve Mesafe asistanları iyileştirilirken, artık Aktif Şerit Değiştirme Asistanı, manevraları bir dokunuş ile yapabilecek. Yeni Mercedes S-Serisi, hızını viraj ve kavşaklara göre de ayarlayabilecek. Yeni S-Serisi, geliştirilmiş kameraları ve radarlarının yanı sıra navigasyon ve harita verilerinin de desteğiyle sürüş karakterini öğrenebilecek.

2018 Mercedes S-Serisi fiyat listesi henüz açıklanmadı. Türkiye'de şu anda satışta olan kasa 860,000 TL dolaylarında, gelen ekstra donanımlar bu rakamı 900,000 TL’nin üzerine kolayca çıkabiliyor.

2018 Mercedes A Serisi Sedan Consept Şangay’da gün yüzüne çıktı!
2017 Mercedes E180/E 180 1.6 lt. Türkiye Fiyat Listesi için tıklayınız...
Mercedes-Benz C Serisi 2017 Fiyat Listesi ve Kampanyası için tıklayınız...
Mercedes A Serisi/A 180/A 180d/A 200 2017 Fiyat Listesi için tıklayınız...
Mercedes-Benz modelleri fiyat listeleri, kampanya, test, yorum ve özellikleri için tıklayınız…


Yorum

1 Yorum

2017-12-08 00:26:07

Benzer Haberler