2018 Kio Rio Sedan Özellikleri – Fiyat ne olur?

2017 New York Otomobil Fuarı’ nda tanıtılan Kio Rio Sedan 2018 selefine göre daha uzun, daha alçak ve daha geniş. Kia Rio Sedan 2018 fiyat etiketi ne olur?

Kia, süpermini hatchback modeli Rio'nun dördüncü nesil kasasını geçtiğimiz yıl eylül ayında düzenlenen 2016 Paris Otomobil Fuarı'nda tanıtmıştı. Güney Koreli üretici, New York'ta düzenlenen fuarda hatchback versiyonunun yanına sedan karosere sahip modelini de getirdi.

Geçtiğimiz yıl "K2" adıyla Güney Kore'de pazarında satışa sunulan Kia Rio Sedan’ ın Kuzey Amerika versiyonu oldukça sportif bir dış görünüme ve son teknolojilerle donatılmış, daha lüks hissettiren bir kabine kavuşmuş.

Yeni Kia Rio Sedan’ ın boyutlarına baktığımız zaman uzunluğu 4,384 mm olan sedanın aks mesafesi 2,570 mm'den 2,580 mm'ye uzatılmış. Beş kapılı model de aynı aks aralığına sahip ancak genel uzunluk 4,064 mm ile sınırlı. Kia, her iki Rio karoser tipini seleflerine kıyasla daha geniş ve daha alçak yaparak sportif karakteri öne çıkarmayı hedeflemiş.

Yeni kasa Kia Rio Sedan 2018, artan boyutları sayesinde sınıfının en geniş araçları arasına yerleşmekle beraber, ön bölümde baş, diz ve omuz mesafesi artarken arka kısımda yolculuk eden kişiler daha çok omuz ve diz mesafesinden faydalanabilecek.

2018 Kia Rio Sedan' ın bagaj hacmi onu uzun yolculuklar için daha kargo alanı açısından daha verimli kılıyor - 388 litre. Bunun yanında Kia Rio hatchback modelinde ise bu rakam arka koltuk sırtlıkları dik iken 325 litre.

Kia, Rio modelini Amerika'da 1.6 litrelik, dört silindirli GDI motor ile pazara sunacak. Yeni kasa ile bu güç ünitesinin güç ve tork değerleri 130 bg ile 160 Nm tork gücüne inmiş. Yine de artan gaz tepkisi ve azalan yakıt tüketimi öne çıkan artı tarafları. Üretilen güç ve tork, 6 ileri manuel veya otomatik vites şanzıman ile ön tekerleklere aktarılıyor.

Kia, 2017-2018 Rio Sedan'ın yakıt tüketim değerlerini otomatik şanzıman için 8.1/6.5/7.6 (şehir içi/şehir dışı/karma; lt./100 km), manuel vitesli versiyon için 8.1/6.5/7.8 olarak açıkladı. Manuel vitesli versiyonun 3.5 kg, otomatik vitesli versiyonun ise 7 kg civarında hafiflemesi özellikle uzun yolda yakıt tüketimine iyi bir etki gösterecektir.

2018 Kia Rio, Amerika'da sene içerisinde piyasaya sürülecek. Yeni Kia Rio Sedan 2018 fiyat listesi henüz belli değil ancak tahminlere göre, versiyona göre değişmekle beraber, hatchback modeline kıyasla ortalama %5 daha yüksek olması bekleniyor.  

Yeni Kasa Kia Rio 2017 Fiyat Listesi açıklandı
2017 Yeni kasa Kia Picanto fiyat listesi ve özellikleri için tıklayınız...
Yeni Kia Cerato 2017 Fiyat Listesi için tıklayınız...
Kia fiyat listeleri, kampanya, test, yorum ve özellikleri için tıklayınız…


Yorum

0 Yorum

Benzer Haberler