2018 Jaguar E-Pace çıkış tarihi belli oldu - Fiyatı ne olacak?

2018 Jaguar E-Pace resmi lansmanı 13 Temmuz'da yapılacak.

İngiliz markanın ikinci crossover modeli Jaguar E-Pace, 2018'in ilk aylarında yollara çıkacak. Satışa çıktığı ilk yılda tüm Jaguar modellerini satış konusunda geride bırakan F-Pace' in küçük versiyonu E-Pace, 40 bin doların altında olacak başlangıç fiyatıyla İngiliz üreticiye lüks SUV çılgınlığı pastasından daha büyük bir pay alma olanağı sağlayacak gibi gözüküyor.

Jaguar, E-Pace' in standart olarak 4 tekerlekten çekiş sistemine ve Ingenium ailesine ait benzinli motorlara sahip olacağını açıkladı. İpucu görseli yayınlanan küçük SUV, bir dizi bağlanılabilirlik teknolojisi de sunacak. Jaguar E-Pace' in Amerika Birleşik Devletleri'ndeki net başlangıç fiyatı 38,600 dolar olarak açıklandı. Bu rakam, F-Pace' in aynı ülkedeki fiyatından 3,500 dolar kadar daha uygun. Jaguar F-Pace Türkiye fiyat etiketi ise 372,787 TL.

Jaguar E-Pace ile F-Pace arasındaki ilişkiyi BMW X1 ve X3’ e benzetebiliriz. Jaguar tasarım direktörü Ian Callum, yeni crossover modelinde "spor görünüm ve Jaguar performansının harmanlandığını" söyledi.

2018 Jaguar E-Pace’ in 2018 bahar aylarında Türkiye’ye gelmesi bekleniyor.

 Yorum

0 Yorum

Benzer Haberler