2018 Ford Focus böyle gözükebilir 2016-05-23

Yeni nesil 2018 Ford Focus için Mondeo’nun tasarımından yola çıkılarak tahmini bir çizim yapıldı.

Daha önce internete düşen casus resimlerde 4. nesil 2018 Ford Focus’un sadece daha uzun ve daha geniş olacağı beklentisine dayanılarak Ford’un bu popüler kompakt hatchback modelin stili ile ilgili fikir veren bir dijital çizim ortaya çıktı. Yaratılan çizimde yeni Focus’a bazı Mondeo özellikleri eklenerek beş kapılı hatchback modele şık ve spor bir görünüm kazandırılmış. Ön kısımda yeni Focus’un bi-xenon farlardan LED farlara geçtiği görülüyor. Farların tasarımı ve Aston Martin benzeri ön panjur Mondeo etkisini gösteriyor ve geniş hava girişleriyle birlikte modele hem şık hem sportif bir hava katıyor. Ford yeni 2018 Focus’un “bir coupe modelin şık görünümüne sahip olacağını” vaat ediyor. Bu yüzden dijital çizimde eğimli tavan çizgisi kullanılmış.

Uzun arka kapılar otomobilin genişletilmiş aks mesafrsine ve artan bacak boşluğuna işaret ediyor. Büyüyen boyut daha fazla bagaj kapasitesi imkanı verecek ve dördüncü nesli selefinden daha pratik yapacak. Şu an yolarda olan güncel Focus maalesef bagaj hacmi konusunda beklentileri karşılayamıyor.

ElimizdeYeni Focus’un özellikleri ve fiyatı konusunda henüz detaylı bir bilgi yok, ancak modelin 2017’nin ikinci yarısında tanıtılmasını bekliyoruz. Yollara ise 2018 model yılında çıkacak ve ardından station ve dört kapılı sedan versiyonların da çıkması bekleniyor.Yorum

0 Yorum

Benzer Haberler