2018 Arteon fiyat ve özellikleri

Volkswagen Arteon modeliyle 2018 yılında çok iddialı

Volkswagen Arteon'un fiyatı kadar özellikleri de merak konusuydu. CC modeli yerine getirilen yeni Arteon, Türkiye'de ilk etapta 2 farklı donanım ile satışa sunulucağı açıklandı. B paketlerden birisi de R-Line paketi.

Alcantara-Vienna deri döşemeler ile donatılan Volkswagen Arteon, Silver Rise adı verilen iç dekor ile daha da premium hale getirildi.Ayıca %65 oranında karartılmış arka camları standart olarak verilen Arteon' da anahtarsız giriş ve alıştırma sistemi ile 19 inçlik "Montevideo" alaşım jantlar da bulunuyor.Tabi bu özelliklerin hepsi sadece R-Line paketinde yer alıyor.

2.0 litrelik dizel motorunda 240 beygirlik güç seçeneği bulunduran Volkswagen Arteon, dört tekerlekten çekiş sistemi ve otomatik vites ile donatıldı.150 beygir versiyona göre biraz daha fazla yakıt tüketen Arteon, şehiriçinde 7.1 litre, şehir dışında 5.1 litre, genelde ise 5.9 litre değerlerine sahip.Bu rakamlar fabrika çıkış verileri olduğundan dolayı, Türkiye' de biraz daha artış gösterecektir yakıt tüketimi.Hızlanma süresi (0-100 km/s) 6.5 litre, maksimum hız 245 km/s, bagaj kapasitesi ise 563 litre.

Fiyatı şuan için açıklanmayan model 250 bin TL dolaylarından satışa sunulması bekleniyor. Volkswagen CC modelinin dizel otomatik versiyonu şuan 233 bin TL' den alıcı buluyor.Yorum

0 Yorum

Benzer Haberler