2017 Yeni kasa VW Polo böyle mi gözükecek? Fiyat tahmini…

Yeni kasa Volkswagen-VW Polo 2017 Mart ayında büyük ihtimalle Cenevre Otomobil Fuarı'nda resmi olarak tanıtılacak. Türkiye’de Volkswagen-VW Polo yeni kasa ne zaman çıkacak? Fiyatı ne olur?

Volkswagen, halen yollarda olan yaklaşık sekiz yaşındaki beşinci nesil modelinin yerini alacak olan altıncı nesil VW Polo üzerinde çalışıyor. Otomotiv ressamı Shoeb Kalania, önümüzdeki Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtılması beklenen yeni kasa VW Polo’nun tahmini çizimini yaptı.

 MQB A0 platform tabanlı yeni VW Polo 2017 sadece 5 kapılı versiyonu ile satışa sunulacak. Yeni platformun, aracın sürüş kalitesi ve sürüş konforu ile ağırlık tasarrufu ve yakıt verimliliğinde ilerleme kaydetmesi konusunda büyük bir rolü olacağı belirtildi.

Yeni kasa VW Polo 2017 iç mekan özellikleri arasında Apple CarPlay ve Android Auto akıllı telefon entegrasyonu bağlantısı, sürücü asistanı, hız sabitleme kontrolü ve geri görüş kamerası yer alacak.

VW Polo 2017 kaputunun altında 1.0- 1.6-litre arasında değişen hacimli TSI benzinli ve TDI dizel motor seçenekleri olacak. Yayınlanan raporlar 1.4 ve 1.6 litre benzinli motor ve 1.6 litrelik dizel motor ünitelerinin yerini 1.5 litrelik yeni benzinli ve dizel motor ünitelerinin alacağını söylüyor. Ancak bu değişimin hemen yapılmayacağı yeni kasanın tanıtılmasından bir süre sonra yapılacağı tahmin ediliyor. 2017 sonbaharda gerçekleşecek olan Frankfurt Otomobil Fuarı’nda 1.8 litrelik TSI motorlu 200 beygirlik bir Polo GTI versiyonunun tanıtılacağı da gelen duyumlar arasında yer alıyor.

VW 1.5 lt. TSI evo motor

Peki, Türkiye’de Volkswagen-VW Polo yeni kasa ne zaman çıkacak?

Tahminen Yeni kasa Volkswagen-VW Polo 2017 sonbahar aylarında Türkiye’de satışa sunulacak.  Makyajlı VW Golf 2017 fiyat etiketinin İngiltere’de ortalama %3 daha indirimli satışa sürüldüğünü göz önüne alırsak aynı sürprizle Yeni kasa Volkswagen-VW Polo 2017 Fiyat Listesi’nde de karşılaşabiliriz.

Volkswagen – VW fiyat listesi, kampanya, test, yorum ve özellikleri için tıklayınız…
2017 Yeni Kasa Volkswagen-VW Polo Özellikleri ve Fiyatı için tıklayınız...


Yorum

0 Yorum

Benzer Haberler