2017 Yeni Honda Civic Si Özellikleri ve Fiyatı

Honda, Yeni Civic Si Sedan ve Coupe'nin 1.5 litrelik 205 beygirlik yeni versiyonunu tanıttı. ABD’de 2017 Yeni Honda Civic Si fiyat etiketi belli oldu.

2017 yeni Honda Civic Si'a güç sağlayan 1.5 turbo, bir önceki modelde görev yapan 2.4 lt.’lik atmosferik motora oranla maksimum güce 1.300, maksimum torka 2.300 devir daha erken ulaşıyor. Ayrıca, pik tork değeri 2,100 ile 5,000 devir arasında, yani devir aralığının yüzde 70'i boyunca kullanıma hazır. Geniş tork aralığına sahip yeni Civic Si, sadece 6 ileri manuel şanzımanla sunuluyor.

Yeni Honda Civic Si'nin alt ve orta devirlerde daha canlı olması, bilhassa virajlı yollarda sürüşü daha keyifli hâle getirecek. Yeni Civic Si’nin yol tutuşta önemli bir yeri olan sertliği arttıran özellikleri arasında çift pinyonlu, adaptif elektrik destekli yönlendirme sistemi, spor odaklı ayarlanan süspansiyon, adaptif amortisör, 310 mm çapında ön fren diskleri ve 235/40 R18 ölçüdeki lastikler yer alıyor. Helisel, limitli kaymalı ön diferansiyel de aracın yol tutuşu ve güç aktarımına yardımcı oluyor.

2017 Honda Civic Si'ın ön ve arka denge çubukları da selefine oranla daha sert. Honda, üst kontrol kollarının Civic Type R'dan taşındığını söylüyor. Büyük ihtimalle Civic Si ile en ateşli Type R’ın paylaştığı tek parçalar bunlar.

Yeni Honda Civic Si,  geçtiğimiz yılın sonunda Los Angeles Otomobil Fuarı'nda tanıtılan prototip ile bire bir aynı. Kabindeki en sportif detay,  kırmızı renkli Si işlemesi bulunan destekli koltuklar. Apple CarPlay ve Android Auto uyumluluğuna ve 7 inç boyutunda dokunmatik ekrana sahip bilgi eğlence sistemi standart olarak geliyor. Isıtmalı koltukları, uzaktan çalıştırma, yağmuru hisseden silecekler gibi özellikler de Civic Si'ın standart donanım listesinde yer alıyor.

Yeni Honda Civic Si'ın gücü 205 beygirde kalmış olsa da, daha sert şasisi ve azalan ağırlığı onu selefine oranla daha iyi bir seçenek yapıyor. Önümüzdeki ay içerisinde A.B.D. pazarında satışa sunulacak olan 2017 Yeni Honda Civic Si başlangıç fiyatı 25,000 $ olacak.

2017 Yeni Kasa Honda Civic Hatchback-HB Fiyatı ve Özellikleri
Yeni 2017 Honda Civic Type R özellikleri ve fiyat bilgisi
2017 Yeni Honda Civic RS Türkiye Fiyatı ve Özellikleri için tıklayınız...
Honda Civic Sedan 2017 Güncel Fiyat Listesi için tıklayınız...
Honda fiyat listeleri, kampanya, test, yorum ve özellikleri için tıklayınız…


Yorum

1 Yorum

2017-04-27 15:11:09

Benzer Haberler