2017 Yeni Honda Civic RS Türkiye Fiyatı ve Özellikleri

Geçtiğimiz yıl Hatchback ve Sedan seçeneklerini Civic tutukunları ile buluşturan Honda, sportif ve güçlü yeni RS seçeneği ile Civic ailesini büyüterek güçlendirmeye devam ediyor. Yeni Honda Civic RS, 113. 950 TL’lik fiyat etiketine sahip.

Honda tarihinin en geniş kapsamlı tek model geliştirme programının ürünü ve yedi yıllık bir çalışmanın sonucu olan Civic, Hatcback ve Sedan seçeneklerinin ardından şimdi de RS seçeneği ile kırmızı, siyah ve beyaz olarak üç renk alternatifi ile Honda severler ile buuştu.

Performansı, yakıt verimliliği, güvenliği, teknoloji ile uyumu, kabin kalitesi ve ferahlığı ile kompakt sınıfa yeni standartlar getiren Honda Civic RS, 1.5L VTEC turbo motoru ile 182 beygir güç üretiyor. 7 ileri CVT şanzımanı ile Civic tutukunlarına yeni, sportif ve güçlü bir alternatif olacak Honda Civic RS 2017, Türkiye’de 113 bin 950 TL’lik fiyat etiketine sahip.

Yeni Honda Civic RS’in İstanbul’da düzenlenen lansmanın konuşan Honda Türkiye Başkan Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Sümer, 2016 yılında Honda’nın dünyada ve Türkiye’de önemli başarılara imza attığını paylaştı. Sümer yaptığı açıklamada; “2016 yılındaki satış rakamlarını değerlendirdiğimizde, özellikle Avrupa ve EFTA pazarında bir önceki yıla göre % 20,8’lik bir büyüme kaydettik. HR-V, CR-V ve Jazz modellerinin satış rakamlarında önemli artışlar elde ettik. Böylece 2016 yılında Avrupa’nın en hızlı büyüyen otomobil markası olduk,” dedi.

Bir önceki nesil Honda Civic’e göre satış rakamlarının artış gösterdiğini paylaşan Sümer, Honda Türkiye’nin mevcut Avrupa ağırlıklı İsrail ihracat pazarına Afrika ve Ortadoğu’nun da girdiğini aktardı: “Şu anki planlamada üretimin % 40’ının ihraç edilmesi planlanıyor. Türkiye’ye baktığımızda ise, 2015 yılına göre satış rakamlarımızı % 26 artırdık. 2017 yılında ise hedefimiz yeni Civic ile Pazar payımızı % 25 artırarak 25 binlik satış hedefimizi yakalamak,” şeklinde konuştu.

2017 Yeni Honda Civic Si Özellikleri ve Fiyatı
2017 Yeni Kasa Honda Civic Hatchback-HB Fiyatı ve Özellikleri
Yeni 2017 Honda Civic Type R özellikleri ve fiyat bilgisi
Honda Civic Sedan 2017 Güncel Fiyat Listesi için tıklayınız...
Honda fiyat listeleri, kampanya, test, yorum ve özellikleri için tıklayınız…


Yorum

0 Yorum

Benzer Haberler