2017 Yeni Ford Fiesta ne zaman tanıtılacak?

Ford yenilenmiş 2017 Fiesta'nın lansmanını Almanya'nın Köln kentinde gerçekleştirecek. Yeni Ford Fiesta 2017 fiyat listesinin de tanıtımdan sonra açıklanması bekleniyor.

Ford Fiesta'nın şu anda piyasada bulunan nesli 8 yaşına girmek üzere. Bu nedenle Mavi Oval logolu firma aracın halefini çıkarmaya artık hazır. Tamamen yenilenmiş 2017 Fiesta, 29 Kasım'da Almanya'nın Köln kentinde düzenlenecek Go Further etkinliği kapsamında tüm dünyaya tanıtılacak.

Hâlen yollarda olan güncel Fiesta, 2015 yılında ulaştığı 313,000'lik satış rakamı ile markanın en çok satan modelleri arasında yer alıyor. Yeni nesil Fiesta'nın da en az 6. nesil kadar başarılı olacağı tahmin ediliyor. Bunun dışında Ford, B segmenti üyesi aracın her anlamda daha iyi olmasını istiyor; bu sebeple otomobil devi daha büyük ve daha lüks bir süpermini üretecek.

Ford, Avrupa'da Ka+ modelini satıyor bu dolayı yeni Fiesta selefine göre daha geniş ve daha uzun olacaktır. Bu da yeni araca en çok eleştirilen noktalardan birisi olan kabinde daha geniş alan sağlayacaktır. Daha lüks bir tasarım çizgisi izlenerek daha kaliteli malzemelerin kullanılacağı iç mekânda SYNC3 bilgi eğlence sistemi de yer alacak. Güvenlik ve sürüş yardım sistemlerinin de eklenmesini bekleyebilirsiniz.

Ford'un Avrupa merkezinde yönetici başkan yardımcılığı ve başkanlık yapan Jim Farley "Yeni Fiesta, Ford'u en iyi temsil edecek araç olacak. Yeni model sevilesi bir keyif, sportif sürüş ve ikonik küçük otomobilin son 40 yılda sunduğu nesilde görülen ruha uygun olarak benzersiz bir karakter sergileyecek." Şeklinde konuştu.

2017 Yeni Ford Fiesta fiyat listesinin resmi tanıtımı olan 29 Kasım'da sonra açıklanması bekleniyorYorum

0 Yorum

Benzer Haberler