2017 Yeni Dacia Duster EDC Otomatik Vites Paris’te tanıtıldı

Paris Otomobil Fuarı’nda sergilenen Dacia Logan MCV ve Sandero yepyeni bir stile büründü. 2017 Dacia Duster’da ise, daha keyifli yolculuklar için EDC otomatik vites kutusunu sunuluyor.
  • Dacia’nin temel modelleri, Logan MCV ve Sandero yepyeni bir stile büründü. Bu iki model artık daha modern ve her zamankinden daha çekici.
  • Yeni giriş seviyesindeki üç silindirli benzinli motor (1.0-litre SCe75) hem modern hem daha ekonomi ve de Euro6 ile uyumlu.
  • Dacia ilk kez 2017 Duster’da, daha keyifli yolculuklar için EDC (Efficient Dual Clutch) otomatik vites kutusunu sunuyor.
  • Dacia satışları markanın 2004’te lanse edilmesinden beri sürekli artış gösteriyor.
  • Ağustos 2016 sonunda Dacia dünya çapında 391 bin adetlik satış rakamıyla yeni bir rekor kırdı. Bu, 2015’e göre yüzde 7.3’lük artış anlamına geliyor.
  • Türkiye’de Duster EDC (Efficient Dual Clutch) otomatik vites kutusu ile Aralık 2016’dan itibaren müşterilerin beğenisine sunuluyor olacak.
  • Yenilenen Sandero ve Logan MCV ise Aralık 2016’da Türkiye pazarında yerini alacak.
  • Türkiye’de Dacia markası toplam pazarda 8. sırada yer alıyor. 26 bin 984 adet satış ile Dacia pazar payında yeni bir rekor kırdı (yüzde 4.7 pazar payı ).

1. 2016 PARİS OTOMOBİL FUARINDAKİ YENİLİKLER

Dacia Logan MCV, Sandero ve Sandero Stepway modellerinin tasarımını yeniliyor. Ayrıca geniş bir motor yelpazesi de sürücülerin beğenisine sunuluyor (yeni SCe 75 de dâhil). Bunun yanı sıra Dacia ilk kez 2017 Duster’da daha keyifli yolculuklar için EDC (Efficient Dual Clutch) otomatik vites kutusunu sunuyor.

1.1 Yeni Logan MCV, Sandero ve daha fazlası!

Dacia iki modeli Logan MCV ve Sandero’nun iç ve dış tasarımlarını makyajlıyor. Dacia yeni ve daha iddialı modern bir far tasarımına da sahip oluyor.

Dış tasarım: daha modern ve çekici

Dacia tasarımı yenileniyor. Markanın modelleri daha dinamik ve modern bir görünüm için önde ve arkada yepyeni bir far tasarımına kavuşuyor[1]. Ön ve arka far gruplarının tasarımı yenilendi. Öndeki gündüz farlarında üst üste bindirilmiş dört kareden oluşan bir desen mevcut. Arka farlar aydınlatılmış dört adet kareyi temel alıyor.

Yeni Dacia Logan MCV ve Yeni Sandero daha modern bir tampon ve krom detaylı bir hava ızgarası ile donatıldı. Bu arada ön ve arka tamponların tasarımı modelin kaslı duruşunu vurgulaması açısından revize edildi.

Tasarımda yapılan bu yenilikler, Yeni Dacia Sandero Stepway üzerinde güçlü bir etki yarattı. Bu model Dacia Duster’ın tasarımından esintiler taşıyan yeni bir tasarım kimliğine sahip oldu. Öndeki ızgara, tamponun siyah tonlarını krom detaylar sayesinde zarif biçimde birleştiriyor ve aracın ön görünümüne dinamik bir dokunuş kazandırıyor. Arkada ise krom egzoz çıkışı aracın atak karakterini ön plana çıkarıyor.