2017 Yeni Audi A4 Test

Yeni Audi A4 testi ve çarpıcı yorumu

Yeni kasa A4’ün yeni hız/devir göstergelerinden tüm ara yüzlerine kadar tüm unsurları daha fazla dijitalleşmişti. Yeni Audi A4'ü incelediğimizde yeni araç daha olgunlaşmış. 
Peki, görüntü bu kadar da değişmezken Audi A4'e  ‘yeni’ diyebilir miyiz? Bu sorunun cevabına  ‘evet’ diyebilirim. 

Yeni A4’ün Parçalarının %90’u Yeni!
Audi,'nin en büyük özelliklerinden biri yeniliklerini bir bakışta bakışta görünmeyen yerlere yapmasını seven bir marka. Audi'nin bu özelliği onu rakiplerine göre daha avantajlı yaparken, Audi sahipleri hakkında da ortak bir özelliğe işaret ediyor. Premium markalar arasında gösteriş yapmayı sevmeyen, dünyaya daha yakın (down-to-earth), ilk kez kendisinin gerçekleştirdiği yeni teknolojileri konuşturan bir marka olarak nitelendirebilir Audi...

Yeni Audi A4 100 kilogram daha hafiflemiş. Testte gözlemlediğim en önemli sonuç ise Audi’nin sürüşten çok teknolojiye odaklanmış olması.. 


Başka bir deyişle; elektrikli yeni direksiyon keskin fakat ön tekerleklerin tam olarak nereye dönmüş olduğu hakkında size vermesi gereken hissiyat neredeyse yok denecek kadar az gibi... Ayrıca yeni Audi A4'le girdiğim tüm virajlarda yeni şaseden dinamiklik adına herhangi bir heyecan hissi yaşamadım. Bunun yanı sıra; dinamik stabilite sistemi açıkken normalde 120km hız ile girdiğim virajda 90km hızla girdiğimde neredeyse arkadan kayıyordum.

Anecak, Yeni Audi A4 ile zaten en iyi yaptıklarını daha da geliştirmiş, bunları sırasıyla sayarsak; sade, rahat ve keyifli sürüş tecrübesiyle geçtiğiniz kilometreleri hiç fark etmeden sizi gitmeniz gereken yere bir an önce ulaştırmak... 

Yeni Audi A4'te şasenin sabitliği o kadar iyi ki, sanki bir anlamda bulutlar üzerinde süzülüyorsunuz. Ayrıca, yeni A4'ün camları kapalıyken dış dünyayı izole edebilmede de çok başarılı olmuş bir rol model... 

Sonuç olarak:

2017 Yeni Audi A4’ün tek eksiği var, o da eğlence. Onu sürmek yeni Jaguar XE’yi veya BMW 3 Serisini sürmek kadar keyifli değil...  Yeni Audi A4 çok daha teknolojik ve size neredeyse her an ‘wow’ dedirten yeni bir teknolojisini keşfediyorsunuz ama biz otomobil sevenler aynı heyecanı yollarda da yaşamak istiyoruz.

Yeni Kasa A4’ün en çok beğendiğim tarafı ise Audi TT’nin iç tasarımını birebir almış olması. Audi otomibilin içinidekileri TT’nin içinde hissettiriyor. Bu gerçekten çok güzel bir duygu...  Audi A4'ün içeride kullanılan teknolojinin sizinle kurduğu bağlantıda çok iyi yapılandırılmış. Telefonunuzun kablosuz şarj edebilmesi ve menüye kolay ulaşımınıza kadar her türlü unsur; gelecek ve ötesi çok iyi hesap edilerek tasarlanmış.

Tunç Altınbaş-Hürriyet 

Fatih Altaylı'dan yeni model Audi A 4 yorumu

Audi A3 ve A4'te kampanya 

 Yorum

0 Yorum

Benzer Haberler