2017 Volkswagen Crafter kamyonet fiyat listesi ve özellikleri

Yeni minibüs 2.0 litrelik TDI dizel motorları ve iç tasarımıyla geniş Volkswagen grup parça katalogundan yararlanıyor ve sadece Caddy ve Transporter van operatörlerine değil aynı zamanda Volkswagen binek otomobillerine sahip olanlara da aşina olacak.

Volkswagen Crafter, İngiltere'deki küçük kardeşi Volkswagen Transporter veya Ford Transit ve Mercedes Sprinter gibi çekirdek rakipleri tarafından bu konuyla ilgilenen tür bir profilde olmamıştı. Crafter, Volkswagen ticari araç serisinde Caddycompact minibüsünün ve Transporter orta büyüklükte panel minibüsünün üzerinde oturan VW'nin geniş kamyon minibüsü. 2006'da piyasaya çıkan ve Crafter isim plakasını taşıyan ilk nesil model, daha önce olduğu gibi Volkswagen LT aracı olarak Mercedes Sprinter ile aynı platforma dayanıyordu, İngiltere'nin büyük van sektöründe büyük zaman. 2015 yılında VW, İngiltere'de 8000'den fazla Crafters'ın üzerine bir rakam dikkat çekti ve toplamda dünya çapında 50.000'in üzerinde bir alana satıldı. Aynı 12 aylık dönemde 430.000 vanın tamamını sattı ve Crafter'ın hacmini artırması için arzusu var, bu küresel van satışlarının daha büyük bir kısmına katkıda bulundu. İşte bu yeni Volkswagen Crafter içeri giriyor. • En iyi panel vanlar Volkswagen artık Mercedes ile çalışmıyor ancak platform paylaşımı ile dolu olan bir pazarda, Polonya yapımı Crafter, şimdi VW Group kamyon markası MAN tarafından TGE olarak satılıyor. MAN TGE, Crafter'ı her bakımdan rozeti izler ve aynen hayatınızdaki bir HGV'ye yakın olmamış olsanız bile, yeni VW Crafter'ın unsurları yine de deja vu phissi verecektir.

Yeni minibüs 2.0 litrelik TDI dizel motorları ve iç tasarımıyla geniş Volkswagen grup parça katalogundan yararlanıyor ve sadece Caddy ve Transporter van operatörlerine değil aynı zamanda Volkswagen binek otomobillerine sahip olanlara da aşina olacak. Infotainment ve güvenlik teknolojisi de devam ediyor, bu nedenle Crafter şimdi VW ambleminin başka bir yerinde bulunan pek çok gelişmiş özelliği alıyor. Adaptive Cruise Control, Lane Assist ve Front-Assist acil frenleme seçenekleri olan tüm modellerde standart güvenlik kiti dört hava yastığı, ESP stabilite kontrolü, Otomatik Çatışma Sonrası Fren Sistemi ve yan rüzgar desteği içerir. VW Crafter'ın görünümü de Volkswagen ailesi temalarıyla paralellik taşıyor ancak önceki model Crafter ve gawky cephesinin ardından birçok kişi bunu iyi bir şey olarak görüyor. Volkswagen, cesur gündüz farları hafif konfigürasyonlu farları birleştiren büyük bir merkezi rozet ile ince bir ızgaranın mevcut tasarımı imza ile gitti.Bir şey olursa, Crafter'ın yanları, gözle kapının alt tarafında kıvrılmaya başlar ve daha sonra minibüsün uzunluğunun altına düşer. Keskin biçimde şekillendirilmiş tekerlekler, minibüsün alt mahallelerinde çalışan kalın bir koruyucu plastik şeritle ( "dikkatli bir şerit") bağlanır ve yol üzerinde amaçlı, dikilmiş bir duruş verir. Crafter'daki iyileştirmelerin çoğu etkileyicidir ancak öngörülebilirdir. Hepsi de öyle değil. Bu Volkswagen panelvanının kağıt üzerindeki itirazını genişlettiği anahtar alan geniş bir yelpazeye sahiptir. Çekirdek panel van modelleri, üç çatı yüksekliği ve üç yük uzunluğu sunuyor ancak bunlar, 5 koltuklu çift taksi modelleri ile damper ve damperli kamyonlarla birleştiriliyor. Bu, toplam 69 farklı yapılandırma sağlar, ancak sadece vücut stilinden daha fazla seçenek var. Crafter artık ön, arka veya 4Motion dört tekerlekten çekiş ile kullanılabilir; operatörler için daha geniş bir seçim yelpazesi sunar.

Hepsi, Volkswagen Crafter'ın 5.5 tona kadar ağırlığı, 18.4 m3'e kadar yük hacmi ve 2.196 mm'ye kadar yük yüksekliği sunabileceği anlamına geliyor. Geçmişte ihtiyaçlarını karşılamak için bir Crafter'ı bulamayan operatörler muhtemelen olabilir ve anında daha fazla van satın alma kısa listesinde görünür olmalıdır. Genel olarak, Volkswagen, Crafter ile olağanüstü bir araba benzeri sürüş deneyimi elde etti. Motor inceltme ve ekonomi sınıfın önderi değil, ancak kabin tasarımı ve emniyet ekipmanı dizisi gibi sürüş kalitesi mükemmel.

Volkswagen Crafter'in tüm motorları VW'nun EA 288 ticari araç ünitelerinden 2.0 litrelik birimlerdir, bu nedenle dayanıklılık, düşük çekme gücü ve verimlilik için tasarlanmıştır. Hepsi Euro6 uyumlu, ortak raylı enjeksiyonlu motorlar ve egzoz gazlarını temizleyen gelişmiş bir SCR katalitik konvertör sistemi. Volkswagen'in 0.33 Cd sınıfının lider aerodinamiğini talep ettiği halde yakıt tüketiminde% 15'lik bir iyileşme sağlayan standart bir stop-start sistemi de bulunuyor. Hepsi Crafter'ın yakıt ekonomisi için çok iyi düşünüyor ancak yine de bu konuda pazardaki en iyi büyük kamyonet vagonlarıyla tam olarak uyuşamıyor. 138bhp motorlu 381 MPa ile ön tekerlekten çekiş manuel modelleri kombine çevrimde CO2 emisyonu 193g / km ile ancak en üst düzey rakipler 40mpg bariyeri sıkabilir. 174 bhp ünitesine yükseltin ve 37 mpg ve 196 g / km emisyonların kombine çevrim performansı ile ekonomik cezanın çok fazla olmadığını iddia etti. Ekonomi odaklı bir Bluemotion versiyonu muhtemelen Crafter'ı 40mpg alanına yerleştirecek, ancak ne zaman, ne de birisi varacaklarına dair bir haber yok.

Volkswagen, eski Crafter'e kıyasla uzun servis aralıkları ile işletme maliyetlerini de düşürmüştür. Gerekli hizmetleri daha uygun fiyatlı hale getirmek için yapılan diğer tedbirlerle birlikte, ilk 200,000km'de bir daha az miktarda petrol değişikliği yapılması gerekiyor. Yük Yerleri ve Uygulanabilirlik Crafter, taşıma kapasitesini en üst düzeye çıkarmak üzere tasarlanmıştır ve genişletilmiş aralık, daha önce olmadığı kadar farklı vücut boyutları sunar. 5,986mm 'orta uzunluk' modelinden başlayıp, uzun dingil mesafesine 6.836mm ve geniş uzunluktaki arka çıkıntılı "uzun dingil mesafesi artı çıkıntısı" versiyonuna kadar toplam 7391mm uzunluğa ulaşan üç araç uzunluğu vardır. Bunun üzerine çatı yükseklikleri üçlüsü 18.4m3'e kadar bir kargo kapasitesine olanak tanıyor. Önden çekişli varyantların brüt ağırlıkları 3 ila 4 ton arasındadır. Arkadan itişli modeller 3.5 ila 5.5 ton arasında brüt araç ağırlığı sunuyor ve son olarak 4Motion 4x4 Crafter'ların ağırlığı 4 tona kadar çıkıyor.

Ağır yük taşıyan iseniz, bu avantaja sahip arkadan itişli modeller ve pazarlık için maksimum 3.5 ton maksimum çekme kuvveti sunuyorlar. Önden çekişli varyantlar, 570mm'lik bir yükleme yüksekliği sayesinde, RWD varyantlarından 100mm daha zemin yakınında daha büyük yük hacmi sağlar. Arka tarafa erişim, akıllı bir manyetik kapı durdurucusunun onları yerine kilitlediği ve minibüsün yanını etkilemesini önleyen 270 derece açılan yan menteşeli arka kapılarla özellikle iyi. Sürgülü yan kapılar, 1.311 mm'ye kadar geniş bir açıyla yanaklardan mükemmel erişim sağlar.

Volkswagen Crafter'teki standart emniyet ekipmanları dört hava yastığı, ABS, ESP stabilite kontrolü, yan rüzgar desteği ve otomatik çarpışma öncesi fren sistemi ile çalışır. Bunların yanı sıra, birçoğu yeni elektromekanik direksiyon sistemi ile mümkün kılınan çok çeşitli opsiyonel emniyet ve sürücü yardım özellikleri mevcut. Otobanda, Uyarlamalı Hız Sabitleme Kontrolü ön arabaya belirli bir mesafeyi korurken, gerekirse Crafter'ı bir durağa yavaşlatabilir. Ayrıca, şeritten dolaşmanızı önleyen, kısa süreler için minibüsü yönlendiren Lane Assist de var. Her iki sistem etkileyici pürüzsüzlükle çalışır ve Ön Yardımcı acil frenleme ve Arka Trafik Uyarısı ile birlikte çalışarak, Crafter'i kaza geçirmek için çok zorlayıcı bir vana haline getiren sensör tabanlı bir güvenlik ağı oluştururlar.

Hepsi de öyle değil. Arzu ederseniz trafikteki dar aralıklarla Park Yardımcısı otomatik park ile trafiğinize bakıp direksiyon simidini kullanarak yönlendirmek için pencere dışına yaslanmanıza izin veren dahice bir sistem olan Trailer Assist ile bile manevra için yan koruma sensörlerine sahip olabilirsiniz. Crafter'ın elektrikli yan aynaları için joystick kontrolü. Bir römorku çocuğun oyununa dar bir alana çeviriyor. Elbette, bu gibi minibüs operatörleri pahalıya mal olan ve opsiyonlar listesinde bırakma eğiliminde olduğu için, isteğe bağlı emniyet ve sürücü asistan ekipmanı üzerinde her zaman bir soru işareti vardır. Güvenlik Crafter, vanın bagajını açık tutarak kabini uzaktan kilitlemek için kullanışlı özellikli standart uzaktan merkezi kilitleme özelliğine sahiptir. Ayrıca kargo alanını çizgi üzerinde kilitlemek için bir düğme var. Sürüş ve Performans 4,7 Yolda, Crafter, Volkswagen van serisinde yaygın olarak bulunan esneklikle sürülüyor. Darbeleri yumuşatmak ile bu yüksek bedenin yön değiştirme yoluyla eğilip atılmasını önlemek için kontrolünü sürdürmek arasında büyük bir denge oluşturur. Crafter, bir dizi köşeden hızlanınca veya frenlemenin altında yön değiştirmesini istediğinde dahi nadiren oluşur. Arkaya bir yük ekleyin ve kamyonet etkileyici derecede zorlanmaya devam eder. Crafter'daki elektromekanik direksiyon sistemi büyük panel minibüs sınıfı için ilk ve minibüs hızına göre ağırlığını ayarlayarak aracın boyutunu gizlemek için iyi bir iş çıkarıyor. Yine de, özellikle doğal hissetmiyor ve en iyi büyük van yönetim ayarlarının hassasiyetine sahip değil. 6 ileri manuel şanzıman Crafter'ı biraz aşağıya çekiyor. Sağlam bir şekilde hissediliyor ve yerine sabitlenmiş halde yuvalar var, ancak kolun kapının etrafında hareket etmesiyle birlikte bazen kaygan bir direnç var, ki bu bazen kayganlaşmanın engeli. 8 ileri otomatik seçenek, özellikle de Crafter'inizin kentsel teslimat görevinde bulunması durumunda, fiyat artışını mideye sıkıştırırsanız dikkate alınmaya değer. Gaz pedalına aşırı eğimli olduğunuzda, sorunsuz bir şekilde geçer ve sadece gerçekten düşünceyi keser.

 

Crafter ön tekerlekten çekiş, arkadan itişli ve 4Motion dört tekerlekten çekişli giysilerde sunuluyor ancak testlerimiz şimdiye kadar ön tekerleklerden çekiş modelleriyle sınırlıydı. Motorlara gelince, 100 bhp, 138bhp ve 175bhp güç çıkışlarına sahip aynı 2.0 litrelik TDI motorunun üç değişik versiyonuna sahibiz. 100 bhp'lik birim 1,400 ila 2,250rpm arasında 300Nm'lik bir tork, ve 138bhp seçeneği 1,600rpm'den 2,250rpm'ye 340Nm tork sunuyor. Aralığı tırmanan BiTurbo birimi için gidin ve 410Nm 1,500 ila 2,000 rpm arasında. Uygulamada, bu van'ın iş yükü için doğru motoru seçerseniz, bu güçlü performansa eşittir. 100bhp'lik birim hafif işler için iyi olacak ve testimiz, 138bhp seçeneğinin 500kg'lık bir ağırlığı ile ciddi eğilimleri karşılayabileceğini gösterdi. Crafter'ın yük taşıma kapasitesine veya azami çekme ağırlığına düzenli olarak yaklaşacaksanız, motorlar zor çalışırsa, vites kolu için daha fazla gürültüye maruz kaldıkça, vites koluna daha fazla zorlanmanız gerekecek . VW'nin birimlerinden hiçbiri devir aralığının üst sınırlarında ve otobanda özellikle rahat bir ses çıkarmıyor, motor gürültüsü rüzgar ya da lastiklerden gelen işitsel müdahaleleri daha yaygın hale getiriyor. Kabin ve iç bölüm 5 Crafter'ın taksi alanı, bir kamyonet kamyonetinde bulacağınız kadarıyla iyi. Yapı kalitesi birinci sınıftır ve kullanılan malzemeler dayanıklı görünürken, bu kalite hissini korurlar. Şalter, daha önce T6 Nakliyecide değil, aynı zamanda Volkswagen'in binek otomobil aralığında göründü. Dokunmatik ekranlı bilgi-eğlence sistemi ile donatılmış küçük kontrollere sahip çok fazla düğme yoktur ve büyük olanları (havalandırma sistemi için) tıknaz kalemler veya büyük kolay kullanımlı düğmeler aracılığıyla erişebilirsiniz. Depolama her ölçekteki öğeler için bol miktarda bulunur. Her kapıda iki kapı cepiniz ve bir USB bağlantılı çizgi üst cubbies ve cihaz şarj için 12 voltluk güç kaynağı var. Ardından, bir dizi bardak tutucu, uygun büyüklükte bir torpido gözü ve büyük kol-kemer dosyası alacak kadar büyük tepegöz rafları var. Merkezi yolcu koltuğu bir masa yaratmak için katlanabilir. Burada hile yok, sadece sürücünün çalışma ortamını dağınık olmamasına yardımcı olacak uzunca bir yol götürecek çok kullanışlı bir muhafaza yelpazesi.

Sürüş pozisyonu, 4 koltuk sırt pozisyonunda çok sayıda ayara ve koltuk sırtları bölme ile bağlantı kurmadan önce daha uzun sürücüler için rahatlamaya yarayan koltuk tabanının iyi bir miktarına sahiptir. Direksiyon simidinde ayrıca çok sayıda ayarlama ayarı var. Volkswagen, Crafter'in, ARG'den onay almış bir sürücü koltuğu ile sınıfının ilk vanı olan Alman otomobil kampanyası kampanyasından çok gurur duyuyor. Bu isteğe bağlı ergoComfort koltuğu, 14 farklı konum ayarına ve sürücü ağırlığına göre ayarlanabilen bir şok yastığı sistemine sahip. Uzun yolculuklarda oturmak güzel, ancak boğaz sırtı ani dalgalanan yollarda yumuşak bir deniz tutumu ile değiştirilebilir. Yastıklama, aynı zamanda, koltuk minderi etkilediğinden, sanal dokunulmazlık ile hız darbelerine saldırabileceğiniz anlamına gelir. Bir ergoComfort sandalyesi olmadan, yolcunuz için, başlığın içine mancınık kalacak bir düşünceye yer bırakmayın. Daha fazla istemek? ErgoActive aynı işi yapar, ancak elektronik bir masaj işlevi ekler. Mutluluk.

 

Crafter

14.11.2016
Fiyat Listesi
ModelAnahtar Teslim FiyatNet FiyatÖTVKDVMTVT.T.İ* Resmi BedeliT.T.İ* Hizmet Bedeli

 Crafter Panelvan 

Crafter Panelvan (2+1) Orta Şasi 163 PS 3,5 T101.69081.8793.27515.328679250280
Crafter Panelvan (2+1) Orta Şasi 163 PS Midline-AMB* 3,5 T112.85090.9733.63917.030679250280
Crafter Panelvan (2+1) Uzun Şasi 163 PS 3,5 T104.81084.4213.37715.804679250280
Crafter Panelvan (1+1)/(2+1) Uzun Şasi 163 PS 3,88 T105.14084.4133.37715.8021.019250280
Crafter Panelvan (1+1)/(2+1) Extra Uzun Şasi 163 PS 3,88 T108.65087.2733.49116.3381.019250280
Crafter Panelvan (1+1)/(2+1) Extra Uzun Şasi 163 PS (STT) 4,6 T115.31092.7003.70817.3531.019250280
Crafter Panelvan (1+1)/(2+1) Extra Uzun Şasi 163 PS (ÇT) 5 T116.01093.2703.73117.4601.019250280
Crafter Panelvan (2+1) Orta Şasi 163 PS Midline-AMB* 3,88 T EURO6117.65094.6073.78417.7101.019250280
Crafter Panelvan (1+1)/(2+1) Uzun Şasi SCR 163 PS 3,88 T EURO6109.28087.7863.51116.4341.019250280
Crafter Panelvan (1+1)/(2+1) Extra Uzun Şasi SCR 163 PS 3,88 T EURO6112.93090.7613.63016.9901.019250280
Crafter Panelvan (1+1)/(2+1) Extra Uzun Şasi SCR 163 PS (STT) 4,6 T EURO6119.86096.4083.85618.0481.019250280
Crafter Panelvan (1+1)/(2+1) Extra Uzun Şasi SCR 163 PS (ÇT) 5 T EURO6120.59097.0033.88018.1591.019250280
 

 Crafter Servis 

Crafter Servis (13+1) Uzun Şasi 163 PS121.67093.8948.45018.422374250280
Crafter Servis (14+1) Uzun Şasi 163 PS122.18094.2908.48618.500374250280
Crafter Servis (15+1) Uzun Şasi 163 PS117.83094.8153.79317.749943250280
Crafter Servis (16+1) Extra Uzun Şasi 163 PS (STT)127.680102.8414.11419.252943250280
Crafter Servis (19+1) Extra Uzun Şasi 163 PS (STT)130.120104.8304.19319.624943250280
Crafter Servis (16+1) Extra Uzun Şasi 163 PS (ÇT)131.320105.8084.23219.807943250280
Crafter Servis (19+1) Extra Uzun Şasi 163 PS (ÇT)132.890107.0874.28320.047943250280
Crafter Servis (22+1) Extra Uzun Şasi 163 PS (ÇT)134.460108.3664.33520.286943250280
Crafter Servis (13+1) Uzun Şasi SCR 163 PS EURO6124.68096.2348.66118.881374250280
Crafter Servis (14+1) Uzun Şasi SCR 163 PS EURO6125.21096.6468.69818.962374250280
Crafter Servis (15+1) Uzun Şasi SCR 163 PS EURO6120.74097.1863.88718.193943250280
Crafter Servis (16+1) Extra Uzun Şasi SCR 163 PS (STT) EURO6132.740106.9654.27920.024943250280
Crafter Servis (19+1) Extra Uzun Şasi SCR 163 PS (STT) EURO6135.270109.0264.36120.410943250280
Crafter Servis (16+1) Extra Uzun Şasi SCR 163 PS (ÇT) EURO6136.520110.0454.40220.600943250280
Crafter Servis (19+1) Extra Uzun Şasi SCR 163 PS (ÇT) EURO6138.150111.3734.45520.849943250280
Crafter Servis (22+1) Extra Uzun Şasi SCR 163 PS (ÇT) EURO6139.770112.6934.50821.096943250280
 

 Crafter Okul 

Crafter Okul (16+1) Uzun Şasi 163 PS123.40099.3543.97418.599943250280
Crafter Okul (18+1) Extra Uzun Şasi 163 PS126.840102.1574.08619.124943250280
Crafter Okul (19+1) Extra Uzun Şasi 163 PS (STT)134.820108.6604.34620.341943250280
Crafter Okul (22+1) Extra Uzun Şasi 163 PS (STT)136.420109.9634.39920.585943250280
Crafter Okul (16+1) Uzun Şasi SCR 163 PS EURO6129.500104.3244.17319.530943250280
Crafter Okul (18+1) Extra Uzun Şasi SCR 163 PS EURO6133.120107.2744.29120.082943250280
Crafter Okul (19+1) Extra Uzun Şasi SCR 163 PS (STT) EURO6140.150113.0034.52021.154943250280
Crafter Okul (22+1) Extra Uzun Şasi SCR 163 PS (STT) EURO6141.800114.3474.57421.406943250280
 

 Crafter Turizm 

Crafter Turizm (13+1) Uzun Şasi 163 PS (Klimalı)132.000101.9259.17319.998374250280
Crafter Turizm (16+1) Extra Uzun Şasi 163 PS (STT) (Klimalı)138.050111.2924.45220.834943250280
Crafter Turizm (13+1) Uzun Şasi SCR 163 PS (Klimalı) EURO6135.270104.4679.40220.497374250280
Crafter Turizm (16+1) Extra Uzun Şasi SCR 163 PS (STT) (Klimalı) EURO6143.520115.7494.63021.668943250280
 

 Crafter Premium 

Crafter Premium (9+1) Bagajlı Uzun Şasi 163 PS158.890122.83211.05524.100374250280
Crafter Premium (9+1) Masalı Uzun Şasi 163 PS160.060123.74111.13724.278374250280
Crafter Premium (10+1) Bagajlı Uzun Şasi 163 PS160.650124.20011.17824.368374250280
Crafter Premium (10+1) Masalı Uzun Şasi 163 PS161.810125.10211.25924.545374250280
Crafter Premium (9+1) Bagajlı Uzun Şasi SCR 163 PS EURO6165.210127.74511.49725.064374250280
Crafter Premium (9+1) Masalı Uzun Şasi SCR 163 PS EURO6166.420128.68611.58225.248374250280
Crafter Premium (10+1) Bagajlı Uzun Şasi SCR 163 PS EURO6167.040129.16811.62525.343374250280
Crafter Premium (10+1) Masalı Uzun Şasi SCR 163 PS EURO6168.250130.10911.71025.527374250280

 

 

 Yorum

0 Yorum

Benzer Haberler