2017 Skoda Kodiaq Teknik Detayları ve Fiyatı 2016-08-04

Skoda, yeni modeli 2017 Kodiaq’ın teknik detaylarını açıklayarak SUV atağını resmen başlattı. Skoda Kodiak fiyatı ve özellikleri…

Skoda’nın, yeni tasarım anlayışını ilk kez bir SUV modele taşıdığı 2017 Kodiaq, sınıf lideri bagaj kapasitesi, isteğe bağlı üçüncü sıra koltukları, çarpıcı tasarımı ve üst düzey fonksiyonelliğiyle markanın tüm değerlerini üzerinde taşıyacak. 2017 yılının ilk aylarında yollara çıkmaya başlayacak Yeni Kodiaq, Skoda’nın, Türkiye’de ve dünyada müşteri kitlesini genişletmesi ve markanın konumunu güçlendirmesi açısından da büyük önem taşıyor.

Çek otomobil üreticisi Skoda’nın bugün geldiği noktanın yanı sıra geleceğe ilişkin hedeflerinin de açık bir ispatı olarak kabul edilen 2017 Kodiak, sunacağı yeni teknolojiler, iletişim ve güvenliğe yönelik donanımlarıyla fark yaratmaya hazırlanıyor. Büyük boyutlu SUV sınıfının en yeni üyesi olacak 2017 Kodiaq, “gerçek bir Skoda” olduğunu gerek yeni tasarım diliyle gerekse de günlük kullanımda sunacağı sınırsız imkanlarla kanıtlayacak. İster 5, ister 7 kişilik versiyonuyla olsun, yeni Kodiak, herkese ve her şeye bolca alanın ayrıldığı bir araç olması için geliştirildi. Özellikle 5 kişilik versiyonun sunduğu 2,065 litrelik yükleme kapasitesi, sınıfının en geniş bagaj hacmi olarak fark yaratacak. Standart olarak sunulan ve ileri ve geri hareket edebilen arka koltukların yanı sıra katlanabilir baş dayama yerleri de, aracın fonksiyonelliğini ön plana çıkaracak.

Bununla birlikte 2017 Yeni Kodiaq, mükemmel işçiliğinin yanı sıra Skoda’nın değişmez “Simply Clever” felsefesine uygun konseptlerle de donatılıyor. Bunların arasında kapı altlarında bulunan ve araç kapılarının uç kısımlarının hasar görmesini engelleyen plastik korumalar, elektrikli çocuk emniyet kilidi ve uzun yolculuklar için özel olarak geliştirilmiş kafalıklardan oluşan “uyku konfor paketi” yer alıyor.