2017 Skoda Kodiaq SUV kesinleşti 2016-05-06

Bu yılın 2. Yarısında gerçekleşecek olan Paris Otomobil fuarında dünya prömiyeri yapılması beklenen Skoda’nın yeni SUV modelinin isminin Kodiaq olacağı kesinleşti. 2017 Skoda Kodiaq SUV özellikleri ve fiyatı…

Volkswagen grubuna bağlı olan Çek otomobil üreticisi Skoda, 2017 yılında yollara çıkacak olan yeni SUV modelin isminin Kodiaq olacağını duyurdu. Güçlü ve koruyucu imajını yansıtan görselleri aslında isminin de kökeninin geldiği Alaska’da yaşayan Kodiak adlı bir ayı cinsinden alıyor.

Uzunluğunun 4.70 metre ve yolcu kapasitesinin 7 kişi olacağı açıklanan yeni Kodiaq’ın fiyatı Skoda Yeti’nin üstünde olacağı belirtildi. VW Tiguan’ın kullandığı platform olan MQB üzerinde yükselecek olan 2017 Skoda Kodiaq’ın kardeşi olan Tiguan ile ortak birçok özelliği olacağı tahmin ediliyor.

Başlangıç seviyesi modellerin önden çekişli olması beklenen yeni Skoda Kodiaq kaputunun altında Tiguan’ın kullandığı TSI ve TDI motorların olacağı gelen bilgiler arasında yer alıyor.

Yeni 2017 Skoda Kodiaq SUV’un Türkiye’ye 2017 yılının ilk çeyreğinde gelmesi ve fiyatının Yeni VW Tiguan’dan daha uygun olması bekleniyor.Yorum

0 Yorum

Benzer Haberler