2017 Ford Kuga fiyatı ve özellikleri

Yeni Ford Kuga; 1.5 lt TDCi dizel özelliğiyle dikkat çekiyor

Ford'un SUV ürün gamında yer alan Kuga, yenilenerek Türkiye'de 3 farklı donanım ve yeni 1.5 lt TDCi dizel  motor seçeneğiyle vizyona çıktı. Yeni Ford Kuga basın lansmanında bir konuşma yapan Ford Otosan Pazarlama, Satış ve Satış Sonrası'ndan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Özgür Yücetürk; şu açıklamayı yaptı; “Geçtiğimiz sene paylaştığımız “Bir Başka” stratejisiyle güçlendirdiğimiz ürün portföyümüzü yenilemeye devam ediyoruz. Yeni Kuga'yı, SUV segmentinde öncü modelimiz olarak virguluyoruz. Yeni 2017 Ford Kuga'da sunacağımız, SUV segmentinde çok önemli bir yere sahip olan 1,5 litre dizel motor ve otomatik şanzıman seçeneğiyle daha geniş bir müşteri kitlesine hitap ediyor. Geçen yılı bin 405 adetlik satışla kapatan Kuga için bu yıl hedefimiz 5 bin adet. Bu rakam geçen yılın 3 katından fazla, ancak yeni Kuga, tasarımı, yeni motor ve şanzıman seçenekleri ve teknolojisi ile oldukça iddialı” dedi.

6ford12cm

Yeni Ford Kuga'nın fiyatı 

Yeni Kuga'nın 117 bin TL.'den başlayan fiyatlarla satışa satışa sunulduğunu belirten Özgür Yücetürk, “Ford'un yeni SUV tasarım dili ile yenilenerek daha cesur ve şık bir görünüme kavuşan Yeni Ford Kuga, yeni teknolojileri ile daha kolay, konforlu ve eğlenceli bir sürüş deneyimi sunuyor. Yeni Kuga'da sunulan Yeni Ford'un 8 inçlik dokunmatik ekranlı SYNC 3 araç içi bilgi ve eğlence sistemi, güvenlik ve donanımlar segmentinde çıtayı yükseltecek. İlk kez sunulan Elektronik Park Freni, direksiyona müdahale etmeden sadece bir düğmeyle dikey ve paralel park sağlarken, Aktif Şehir İçi Güvenlik Sistemi, Adaptif Ön Far Sistemi, Akıllı Bagaj Kapağı aracın teknolojik özellikleri arasında yer alıyor” ifadesini kullandı. 

6ford15cm

182 beygir motor, otomatik şanzımanla yeni dört çeker

Yeni 1,5 lt., turbo beslemeli 120 beygir Duratorq TDCi dizel motorun yanı sıra, yeni Kuga, 1,5 lt. 182 beygir Ecoboost benzinli motor ve otomatik şanzımanla AWD (Akıllı Dört Tekerlekten Çekiş Sistemi) seçeneği de sunuyor. Yeni Kuga, Bi-Xenon Far Sistemi, Elektrikli Park Freni özellikleriyle birlikte, Türkiye'de Style, Titanium ve ST-line olmak üzere üç donanım seviyesi ile satıyacak. Yeni Kuga'da bir diğer öne çıkan özellik ise Adaptif Hız Kontrol Sistemi. Öndeki radar sensörler ile yolu izleyen ve önünde araç algıladığında yavaşlamasını sağlayan gelişmiş bir hız kontrol sistemi bulunuyor. Ayrıca park yerinden çıkarken gerçekleşebilecek kazaları önlemek için geliştirilen Çapraz Trafik Uyarı Sistemi ise her iki taraftan gelebilecek araçlara karşı sürücüyü uyarıyor.Yorum

0 Yorum

Benzer Haberler