2017-2018 Volkswagen-VW Polo SUV / Crossover fiyatı ne olur?

Volkswagen’in Polo temelli yeni mini SUV’si test edilmeye başlandı. VW Polo SUV 2017 fiyat tahmini…

Volkswagen, geçtiğimiz günlerde Atlas SUV modelini daha yeni tanıtmışken, önümüzdeki sene yollara çıkacak olan Polo temelli bir crossover modelini test etmeye başladı.

OmniAuto.it tarafından çizilen bu görsel yorum, Alman otomobil üreticisinin B segmenti SUV’si hakkında bir fikir sahibi olmamızı sağlıyor. Geçen yılın başlarında tanıtılan T-Cross Breeze konseptinden bazı izler taşıyan isimsiz SUV, tipik yatay ızgaralı ve dikey farlı tasarımı bir kenara bırakarak markanın yeni tasarım felsefesini ortaya koyuyor diyebiliriz.

Kare şeklindeki LED gündüz farları ön farlardan ve ızgaradan ayrılarak benzersiz, iddialı bir görünüm kazanmış. Aracın yan profili de kontrast yan şeritler ve üçüncü arka cam sayesinde oldukça dikkat çekici bir görüntüye sahip olmuş.

MQB platformunu kullanacak olan SUV, 4.2 ile 4.3 metre arası bir uzunluğa sahip olabilir ve iskeletini yeni VW Golf, Audi A3, Seat Leon ve diğerleri ile ortak kullanabilir. 2017 VW Polo SUV’nin kaputunun altında 90 ile 125 beygir arası üç silindirli 1.0 litrelik motor ve üç silindirli 1.5 litrelik motor da dâhil olmak üzere bir dizi motor seçeneği olması planlanıyor. Muhtemelen üst paketlerde dört tekerlekten çekiş özelliği de opsiyon olarak sunulacaktır.