Yeni kasa Nissan Juke’un detayları belli olmaya başladı

Yeni Nissan Juke daha geniş olacak ve dizel motor seçeneği olmayacak. Peki Nissan Juke yeni kasa ne zaman gelecek?

Halen yollarda olan orijinal Nissan Juke şimdi yaklaşık yedi yaşında ve Nissan, kompakt crossover segmentindeki ikinci nesil Juke modelinin üzerinde çalışıyor. Motor.es otomobil haber sitesi, yeni kasa Juke'la ilgili yeni bilgileri içeren bir rapor yayınladı.

Şu anki model gibi, yeni nesil Nissan Juke radikal bir tasarıma sahip olacak.

Mevcut Nissan Juke 2010'da geldiğinde sıra dışı sayıldı ve ikinci nesil model bu sahip olduğu mirasa devam edecek. İspanyol yayını, yeni nesil Juke'un radikal bir tasarıma sahip olacağını ve Nissan Gripz Concept'i ile Nissan Vmotion 2.0 Concept'i kullanarak nasıl bir performans sergilediğini anlatıyor. Gelecekteki Juke'da da son Nissan tasarım imzalarını görebiliriz; Beşinci nesil Nissan Micra bunlardan bazılarını ödünç verecek gibi gözüküyor.

CMF-B platform tabanlı yeni nesil Nissan Juke, daha dinamik oranlara izin veren mevcut modelden daha geniş ve daha alçak olacak. Daha geniş olması, yolcu alanının da artmasını sağlayacak. Bagaj kapasitesinin en az 350 litre olması bekleniyor ancak 4 çeker modellerde bu rakamın biraz daha düşük olması bekleniyor.

Nissan, yeni Micra ile küçük otomobillerde bile daha fazla kişiselleştirme imkanı sunmak istediğini gösterdi ve Juke’da bundan nasibini alacak. Gelecekteki Juke müşterileri, A sütunları veya C sütunları gibi dış unsurları ve iç kabini kişiselleştirebilecek.

Yeni nesil Nissan Juke, CMF-B platformunu temel alacak. Resimdeki Nissan Gripz Konsepti.

Yeni nesil Nissan Juke, 120 bg ile 170 bg arasında iki güç çıkışı bulunan turboşarjlı bir benzinli motorla güçlendirilecek. Bu motorlar o kadar etkili olacak ki dizel motorlara ihtiyaç duyulmayacak. Ayrıca Nissan, yeni Juke modelinde muhtemelen elektrik enerjisini tahrik eden bir aküyü şarj etmek için küçük bir benzinli motoru bir araya getiren e-Power hibrid türevini sunmayı ciddi anlamda düşündüğünü belirtti.

Peki, yeni Nissan Juke ne zaman satılacak ?

Tamamen yeni olacak Nissan Juke modelinin 2020 yılına kadar yollara çıkması bekleniyor.

Nissan Juke 2017 Fiyat Listesi için tıklayınız...
2017 Nissan Juke vs Peugeot 2008 Karşılaştırma, Test ve Yorum için tıklayınız...

 Yorum

1 Yorum

2017-06-15 20:29:07

Benzer Haberler