Yeni Jeep Compass ne zaman Türkiye'de? İşte fiyat ve özellikler

Jeep'ten yapılan açıklamaya göre, sınıfının en gelişmiş 4x4 sistemlerine sahip, kompakt SUV modeli Jeep Compass için son hazırlıklar tamamlandı

Jeep'ten yapılan açıklamaya göre, sınıfının en gelişmiş 4x4 sistemlerine sahip, kompakt SUV modeli Jeep Compass için son hazırlıklar tamamlandı. Jeep Compass tanıtımı İsviçre'nin Cenevre kentinde düzenlenen fuarda tanıtıldı. 

Yeni 2017 Jeep Compass her biri son derece gelişmiş iki farklı, akıllı 4x4 sistemi sayesinde sınıfının en iyi off-road kabiliyeti olma iddiasıyla karşımıza çıkıyor. 2017 model Jeep Compass Yakıt verimliliğine sahip güçlü motorlar, geleneklerine bağlı Premium Jeep tasarımı, on-road sürüş dinamikleri ve yenilikçi güvenlik teknolojilerini bünyesinde barındırırken, markanın küresel pazarlarda daha geniş kitlelere ulaşma stratejisini destekliyor.

Bünyesinde 70'in üzerinde aktif ve pasif güvenlik donanımı bulunan yeni Jeep Compass'ın güvenlik kafesinde yüzde 65'in üzerinde yüksek dayanımlı çelik kullanılmasıyla dikkat çekiyor. 

Jeep Compass model olarak Sport, Latitude, Limited ve Trailhawk olmak üzere dört farklı donanım seviyesiyle otomibilseverlere hitap ediyor. 

Jeep, yakında yollara çıkacak olan Yeni Compass’ı, Renegade'in üstünde konumlandırıp, VW Tiguan'a karşı bir rakip olarak gösterecek yeni ayrıntılar verdi; bunlar arasında, güç aktarma organları ve teknoloji hakkında daha fazla bilgi var.

Kaputun altında hangi ünite olacağı pazarlar arasında değişiklik gösterse de, dünya çapındaki müşterilere beş motor seçeneği sunulacak. Üç benzinli ve iki dizel motorun yanı sıra üç vites kutusu da onaylandı.