Motorcular Yeni Pist Talep Ediyor!

Hafta sonları trafiğin az olduğu Tuzla Akfırat'ta buluşan motor severler, hem kendilerini hem de diğer sürücüleri tehlikeye atmayacakları bir pist istiyor.

İstanbul ve çevre illerden her hafta sonu çok sayıda motosiklet tutkunu, Akfırat'ta Formula 1 pistinin arkasındaki otobanda bir araya geliyor. Motorseverler, burada en büyük hobileri yani motorlarıyla bütün bir haftanın stresini bırakıyor.

Motosiklet sürücülerinin talebi ise Anadolu Yakası'nda motorlarını rahatlıkla kullanabilecekleri bir pist... 

Motor tutkunu Onur Türk, AA muhabirinin sorularını yanıtlarken, bir araya gelmelerindeki temel amacın motor tutkusu ve stres atmak olduğunu belirterek, her zaman birlik içerisinde olduklarını belirtti. 

Yolda "trafik canavarı" olmaktansa bilinçli bir sürücü olmayı hedeflediklerini dile getiren Türk, "Önemli olan, motor ve ehliyet alıp kullanmak değil, bilinçli olup toplumun huzurunu sağlamak." diye konuştu. 

Ellerinden geldiği kadar trafikte dikkatli olmaya çalıştıklarını, kendilerinin ve diğer sürücülerin canlarını tehlikeye atmadıklarını belirten Türk, şunları söyledi:

"İki teker üzerinde olmak bizim için hem ulaşım hem de hobi. Aramızda eğitimler yapıp kendimizi eğitiyoruz. Bunun için çabalıyoruz, uğraşıyoruz.  Fakat bunları kullanmak ve üzerinde kullanırken zevk almamız için bize uygun alanlar yok. Sürüş yapabileceğimiz alanlar halka açık olduğu için bu yolları kullanmakta sıkıntı çekiyoruz. Eğitim ve yarış için kullanabileceğimiz, dağ ve kros motorlarına uygun bir pist istiyoruz. Yurt dışında bunun örnekleri var. İnsanların rahat bir şekilde, uygun fiyatlarla erişebileceği pistler var. Bizim ülkemizde neden olmasın. Böyle bir pist, motorculardan etkilenen sürücüler ve yayalar için de yararlı olacak."

Pist için imza topladıklarını dile getiren Türk, bu amaca ulaşmak için kulüp, dernek, federasyon ne gerekiyorsa kuracaklarını ve resmi yollardan talepte bulunacaklarını söyledi.

Onur Türk, "Hedeflemiş olduğumuz pist İstanbul Anadolu Yakası'nda olacak. İstanbul'un yoğun trafiğinden sıyrılmış bir bölgede yapmayı planlıyoruz.  Tüm motorcu kardeşlerimizden, otomobil kullanıcılarından destek bekliyoruz." dedi.Yorum

0 Yorum

Benzer Haberler