Lamborghini'nin Yeni Muhtemel Aracı

Lamborghini'nin giriş modeli olarak yeni bir otomobil üretilebileceği iddia ediliyor.

Lamborghini Huracan'ı bir giriş modeli olarak düşünmek güç. 580 bg'lik (427 kW) spor otomobil gücünü 5.2 litrelik azılı bir V10'dan alıyor. Otomobilin 0-96 km/s hızlanması da sadece 2.8 saniye sürüyor. Fiyatı 203,000 $ olan bu araç, şu anda Lamborghini'nin koleksiyonundaki en ucuz otomobil. Ancak bu durum değişebilir.

Motoring'e göre Lamborghini'nin giriş modeli olarak yeni bir otomobil üretme olasılığı var. Sant'Agata Bolognese merkezli markanın CEO'su Stefano Domenicali, büyüyen koleksiyonun dördüncü bir model araba ile daha da genişlemesi fikrini reddetmedi.

Domenicali, yakın zamanda verdiği bir röportajda "Sanırım bu soruya cevabım muhtemelen evet olurdu." dedi.

Bu dördüncü model, 2018 yılında görücüye çıkması beklenen SUV modeli Urus'un başarısına bağlı. İleri aşamada sunacağı plug-in hibrit seçeneğe sahip olacak model, Lamborghini koleksiyonunda bir ilke imza atacak. Domenicali, "Üçüncü modelimizin sürdürülebilirliğine göre dördüncü model üzerinde düşüneceğiz."

Yeni giriş modeline, Aventador ve Huracan modellerinde kullanılan platformlardan farklı, modüler bir mimari altyapı sağlayacaktır. Bahsi geçen bu platform sayesinde sıfırdan araç geliştirme maliyetleri düşecektir. Ayrıca modeller arasında performans ve tasarım konusunda özgünlük yakalanmasına da olanak verecektir.

Domenicali açıklamasında "Konu süper spor otomobiller olduğunda modüler yaklaşımın doğru olup olmadığını iyi değerlendirmek gerekiyor. İki farklı modelde iki farklı motor, iki farklı şanzıman ve iki farklı şasi yapamayız. Olurluk açısından bu mümkün değil." ifadesini kullandı.

Lamborghini'nin giriş seviyesi otomobilinin gelişi, markanın ilk SUV modeli Urus'un 2018'deki başarısını göze alırsak 2020'leri bulacaktır.Yorum

0 Yorum

Benzer Haberler