Lamborghini Urus SUV, safkan Lamborghini olacak

2018’de yollara çıkacak olan Urus SUV tam anlamıyla diğer Lamborghini'lere benzeyen bir performans sergileyecek.

Lamborghini Urus’un resmen onaylanan lansman tarihine yaklaşık bir yıl kaldı. Volkswagen Group modellerinden gelen bazı bileşenleri kullanmasına rağmen, İtalyan egzotik süper otomobil üreticisinin ilk SUV modeli Urus, tüm sürüş özellikleri ve performansı ile gerçek bir Lamborghini olacak.

Lamborghini Urus'un ayrıca Audi Q7 ve Bentley Bentayga'yı destekleyen MLB-Evo platformunu kullanacağı söyleniyor.

Automobili Lamborghini'nin Arge Direktörü Maurizio Reggiani, motoring.com.au’ya yaptığı açıklamada Lamborghini Urus'un "direksiyon hissi, süspansiyon ve sürüş davranışı ile motor yanıt verme anlamında % 100 Lamborghini" olacağını belirtti. Egzotik SUV’nin geleneksel aile dizayn ve tasarım anlayışını devam ettireceğini söylemeye bile gerek yok.

Lamborghini Urus gerçek bir Lamborghini ruhunu taşıyacak ancak Lamborghini Aventador S'in alev atma özelliğine sahip olmayacak. Önden monte edilen motorun daha uzun egzoz sistemine sahip olması nedeniyle, bu neredeyse imkânsız. Bay Reggiani, bu alev atma özelliği için bir enjektörün arkaya yerleştirilmesi gerekeceğini söyledi, ancak Urus’ta buna izin verilmiyor.

Lamborghini Urus'un ayrıca Audi Q7 ve Bentley Bentayga'yı destekleyen MLB-Evo platformunu kullanacağı söyleniyor. Lamborghini Urus 2018 başlangıçta 4.0 litrelik çift turbo V8 benzinli motorla sunulacak. Bu motorun geleneksel bir otomatik şanzımanla eşleşeceği bildirildi. Daha sonra Urus, entegre hibrid güç aktarım organıyla da sunulacak. Dizel motorlar şu an için düşünülmüyor.

Lamborghini Urus, bu yıl içinde yeni tesislerin inşa edileceği Sant'Agata Bolognese'de üretilecek. Lamborghini Urus modeli yılda yaklaşık 3.000 adet üretilecek ve dağıtımları üç bölge arasında dengeli olacak: EMEA, Amerika ve Asya Pasifik. ABD, Çin, Orta Doğu, İngiltere, Almanya ve Rusya birincil hedef pazar olacak.

Türkiye’de satışa çıkması planlanan Lamborghini Urus fiyat etiketinin ne olacağı şimdiden büyük bir merak konusu.

2018 Yeni Lamborghini Urus SUV Özellikleri ve Fiyatı Açıklandı
Lamborghini fiyat listesi, kampanya, test, yorum ve özellikleri için tıklayınız…
Bentley fiyat listesi, kampanya, test, yorum ve özellikleri için tıklayınız…


Yorum

0 Yorum

Benzer Haberler