İşte Yeni 2017 Honda Civic Type R özellikleri ve fiyat bilgisi

Yeni Honda Civic Type R turbo motoru, manuel şanzımanı, devasa arka kanadı ve merkeze konumlanmış üç egzoz çıkışı ile Cenevre Otomobil Fuarı’nda örtüsünü kaldırıyor.

Honda Civic Type R’ın prototipinde görülen agresiflik, üretim versiyonuna geçerken aynen devam etmiş. Çıkıntılı çamurluklar ve kırmızı detaylar araca ateşli bir görüntü veriyor. Ön ve arkada LED farlarla donatılan yeni Type R’da 245/30 ölçüde Continental ContiSportContact lastiklerle sarılı 20 inç çapında jantlar yer alıyor.

2017 Honda Civic Type R’ın kalbinde aktif devir yakalama (rev-matching) özelliğine sahip, 6 ileri manuel vites kutusu; hacmi 2.0 litre olan, turbo beslemeli, dört silindire sahip motorla eşlenmiş. Amerika Birleşik Devletleri'nde güç değerleri 306 bg ve 400 Nm olarak açıklandı. Avrupa'da ve diğer pazarlarda ise güç değeri 315 beygir olacak.

Limitli kaymalı diferansiyel, çift eksenli ön süspansiyon ve adaptif amortisörlere sahip çok kollu arka süspansiyon sayesinde önden çekişli Honda Civic Type R’ın yola başarıyla tutunması bekleniyor. Önde 350 mm çapında, arkada ise 305 mm çapında olan Brembo frenler ise sürücüsüne güven veriyor.

Honda, Type R'ın sadece Touring paketiyle satılacağını belirtti. Bu pakette, boyutu 7" olan dokunmatik ekranda navigasyon, premium ses sistemi ve Apple CarPlay ile Android Auto uyumluluğu standart olacak.

Type R da diğer tüm Honda Civic Hatchback'ler gibi İngiltere'deki Swindon fabrikasına üretilecek. Turbo motor ise Amerika'daki Anna, Ohia tesisinden tedarik edilecek. Henüz 2017 Honda Civic Type R Türkiye fiyatı belli değil ancak  A.B.D. fiyatının 35,000 dolardan başlayacağı belirtildi. Yeni Honda  Civic Type R’ın yaz aylarında satışa sunulması bekleniyor.

2017 Yeni Honda Civic RS Türkiye Fiyatı ve Özellikleri için tıklayınız...
Honda Civic Sedan 2017 Güncel Fiyat Listesi için tıklayınız...
Honda fiyat listeleri, kampanya, test, yorum ve özellikleri için tıklayınız…


Yorum

0 Yorum

Benzer Haberler