2018 Volkswagen-VW Jetta 2018 yeni kasa fiyatı belli oldu

Volkswagen, bugüne kadar 16 milyon adet sattığı Jetta modelinin 7. neslini 2018 Detroit Otomobil Fuarı' nda tanıttı.

MQB platformunda üretilen yeni Volkswagen-VW Jetta 2018, artık tam manasıyla Golf' ün sedan versiyonu oldu diyebiliriz. İlk test izlenimlerine göre sürüş karakterinin Audi A3, Skoda Octavia ve Golf üçlüsüne benzer olduğu belirtiliyor.

Yeni platform sayesinde aks mesafesi 2,652 mm'den 2,685 mm'ye çıkan VW Jetta 2018, daha kısa sekmeleri ve hem uzunluğu, hem de genişliği artan gövdesinin de yardımıyla çok daha ferah bir kabin sunuyor.

Boyu uzayan Volkswagen Jetta 2018’ in dış tasarımında Arteon ve I.D. konseptlerinin izlerini görmek mümkün. Genel olarak daha modern ve lüks görünen yeni  Jetta 2018, keskin çizgileri ve eğimli tavanı sayesinde daha sportif duruyor.

Dış tasarımındaki değişimin yanı sıra VW Jetta 2018’ in iç mekânı da tamamen yenilenmiş. Üst düzey kaliteye sahip malzemeler ile donatılan iç mekânda trapezoid görünümlü üniteler öne çıkıyor. Kumaş koltuklarda renk ve tasarım seçeneğini arttıran yeni Volkswagen Jetta 2018’ de 10 farklı ambiyans aydınlatma rengi yer alıyor.

Lüks algısını arttıran iç mekân aynı zamanda teknolojik bakımdan da güçlü. ABD pazarında satılan SEL ve SEL Premium modellerinde Active Info Display adı verilen dijital gösterge paneli standart olarak sunuluyor. Sürücü tercihlerine göre ayarlanabilen ekranda navigasyon, araç ayarları ve hız göstergesi dâhil birçok bilgi sergileniyor.

Yeni kasa Volkswagen Jetta’ da günümüz teknolojisine sahip birçok güvenlik ekipmanı da yer alıyor. Ön çarpışma uyarısı, otonom acil durum freni, kör nokta uyarısı, arka trafik alarmı, adaptif hız sabitleyici ve şeritten çıkma ikazı gibi özelliklere sahip VW Jetta' da Apple CarPlay, Android Auto ve MirrorLink standart olarak geliyor.

Yeni VW Jetta, 2018 model yılında en azından Amerika Birleşik Devletleri'nde 1.4 litrelik TSI motor ile satılmaya devam edecek. 148 beygir gücündeki turbo benzinli motor 250 Nm tork üretiyor ki aynı ünite hâlihazırda 150 beygir üretebilmekte - yani güçte ufak bir düşüş var. Volkswagen performanstaki açığı yeni GLi versiyonu ile kapatacak.